חברת ההיי-טק SupPlant מעפולה גייסה 10 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי מספק לחקלאים תובנות על הגידולים, גייס מאז הקמתו כבר 19 מיליון דולר

חברת האג-טק SupPlant, שהוקמה בשנת 2012 והייתה לחלוצת ההיי-טק הראשונה שהקימה את מרכז הפיתוח שלה בעפולה, הודיעה השבוע על השלמת סבב גיוס בסך של   כ-10 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו מבטח שמיר, שותפות המו”פ סמארט-אגרו, Boresight Capital, ו-Menomadin Foundation.
SupPlant (סופלנט) פיתחה מערכת המסייעת לחקלאים לנהל את האופן שבו הם משקים את היבולים שלהם באמצעות טכנולוגיה המבוססת על סט חיישנים המנטרים את הצמח והקרקע ומעבירים את המידע באופן רציף למאגר המידע של החברה. לסופלנט אלגוריתם בינה מלאכותית המחבר את המידע שנאסף מהחיישנים בקרקע וביבולים, יחד עם נתוני מזג אוויר נוכחיים ותחזית צפויה. לבסוף, מייצר האלגוריתם פקודות השקיה מדויקות ופשוטות לחקלאים. בנוסף יכולה המערכת שפיתחו בסופלנט לעזור לחקלאים להתכונן ולהתמודד עם פגעי אקלים, לשפר מדדי איכות כמו רמות סוכר בפרי וללמוד את תגובת הצמח והפרי לשינויים בסביבה.
לצד ההודעה על הגיוס, הודיעה סופלנט גם על השקת מוצר המאפשר מתן המלצות השקיה ללא צורך בחיישנים. בחברה הישראלית מציינים כי מדובר בשוק של כ-450 מיליון חקלאים קטנים ברחבי העולם שאין להם גישה לטכנולוגיה ולא יכולים להרשות לעצמם לשלם עבור החיישנים של החברה – כך שהיא יכולה לספק להם את התובנות שאספה מניטור חלקות רבות ברחבי העולם ובעונות שונות – בעלות נמוכה. חברת סופלנט הוקמה בשנת 2012 על ידי זוהר בן נר, המשמש כנשיא החברה וגייסה עד היום כ-19 מיליון דולר. מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בעפולה.