"ונוס אוספת בצל": נחנך פסלו החדש של אלי שמיר בשדרת כפר יהושע

הפסל הוא שיר אהבה לעמק, כשהרעיון מאחוריו הוא להאדיר את עבודת הכפיים אותה עושים החקלאים

אחר צהריים מרגשים במושב כפר יהושע: במוצאי שבת, עוד חלום התגשם, הפעם בדמות פסלו החדש של הצייר והפסל, זוכה פרס העמק, אלי שמיר – "ונוס אוספת בצל".
הפסל הוא שיר אהבה לעמק, הרעיון מאחוריו הוא להאדיר את עבודת הכפיים אותה עושים החקלאים והעובדים הזרים ולהראות את היופי הגדול שיש במשימה, לכאורה יומיומית, כיופייה של וונוס, אלת היופי המיתולוגית.
אלי, שחלם את הפסל, צייר אותו ולא ויתר, הציבו בכפר יהושע בו הוא יוצר ופועל, בשדרה המפוארת של כפר יהושע, בין פסיפס קאופמן שיזם, הפסל המפואר של בתיה לישנסקי, בית חנקין המושך אל הכפר אמנים ושוחרי אמנות ובית העם של כפר יהושע.הפסל מהווה טעימה של אמנות עדכנית שנעה בין העבר החקלאי החלוצי של הכפר, לבין המציאות המשתנה והמיתולוגיה העולמית שמחברת את כולם.
ראש המועצה, אייל בצר, בירך את אנשי המושב: "ברכות לכם אנשי כפר יהושע על הפסל החדש המפאר את השדרה, ברכות לאלי, ידידי, שלא מפסיק ליצור ולחדש, לרגש את כולנו בעשייה אמנותית פורצת גבולות. הוא ההוכחה הניצחת שהמשוגעים לדבר, חולמים ומניעים את העולם".
עוד הוא הודה לכל העושים והתורמים למלאכה: אגודה חקלאית כפר יהושע, אנשי כפר יהושע, משרד התרבות, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, נדב סוננברג והמועצה האזורית, כולם תרמו להצבת הפסל המיוחד הזה.
לטקס הגיעה גם נוי פרח, בת המושב אשר היוותה את ההשראה ליצירה.

 

עולה על הבמה

|

מתעוררים לתרבות חדשה בסלון Afuli'Z 

|

"אני עושה מוזיקה בכדי שתיגע באנשים"

|