התכנית החינוכית "הטייסת" החלה לפעול עפולה

הרעיון מאחורי תכנית הטייסת היא לטפח בקרב התלמידים מוטיבציה וחתירה למצוינות באמצעות המפגש עם הטייסים

תכנית "הטייסת" שהושקה לפני כ-15 שנה במגדל העמק, אומצה על ידי 'קרן רמון' והופצה לבתי ספר רבים ברחבי הארץ, סוגרת מעגל כאשר החלה השנה לפעול בבירת העמק, עפולה.
התכנית שזכתה בפרס משרד החינוך לתכנית חינוכית מצטיינת וכן זיכתה את חיל האוויר בפרס הרמטכ"ל ליחידה מתנדבת בשל מעורבותן של טייסות מבצעיות בפעילות השוטפת, מבקשת לקדם מצוינות בקרב התלמידים באמצעות יצירת קשרים בין טייסי חיל האוויר המהווים עבור החניכים מודל לחיקוי מעורר השראה. אחת לחודש מתקיימים מפגשים עם הטייסים, כאשר אלה מגיעים לבתי הספר, וכן החניכים מגיעים לביקורי גומלין בטייסות.
הרעיון מאחורי תכנית הטייסת היא לטפח בקרב התלמידים מוטיבציה וחתירה למצוינות באמצעות המפגש עם הטייסים ובעזרת דיאלוג מעצים בין מנחי התכנית, המנהיגים החברתיים והילדים.
בבית הספר וראשי הפרויקט הכינו תכנית גם לעת הקורונה כאשר המדריכים עובדים באופן שוטף עם החניכים, הן בזום והן במפגשים אישיים, הכוללים אימון אישי עבודה ביומן מסע וביצוע פעילות בקבוצות קטנות. בתהליך האימון האישי הקבוצתי מתפתחת מסוגלות אישית, הערכה עצמית ואחריות אישית וחברתית תוך חתירה למיצוי מצוינות.
בהמשך צפויים התלמידים לקיים מפגשי זום של קבוצות חברתיות, לבצע סימולציות, שיחות הורים ותלמידים ופגישות עם הצוות החינוכי על מנת להטמיע את התפיסה ולהשתלב בתרבות ובאורח החיים המעודד העצמה ומנהיגות. כמו כן הבוגרים זוכים להית טייסים ליום אחד ולהטיס מטוס בסימולטור f16. בסיום שנת הלימודים בוגרי התכנית עתידים לקבל מקבלים טיסה חווייתית בשמי הארץ.