השבוע: סערת שדה התעופה החדש של ישראל – בפאנל בוועידת המשפיעים של חדשות 12

אייל בצר: "אנחנו שמחים להשתתף בוועידת המשפיעים של חדשות 12 כדי לדון בנושא שחשיבותו היא מכרעת מבחינה כלכלית, ביטחונית אך לא פחות מכך גם ערכית

ביום חמישי הבא תתקיים בתל אביב ועידת המשפיעים של חברת החדשות של קשת, בה יתקיים פאנל קריטי בנושא הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים, תחת הכותרת- אסון לאומי או הזדמנות שלא תחזור? סערת שדה התעופה החדש של ישראל. את הפאנל יוביל המטה הלאומי למען נמל תעופה בנבטים וישתתפו בו אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, בני ביטון, ראש עיריית דימונה ויו"ר הרשות לפיתוח הנגב, טל אל-על, סגן ראש העיר באר שבע ויו"ר מועצת הנגב, נרי ירקוני, טייס קרב וראש מנהל התעופה האזרחית בישראל לשעבר ואיתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר לשעבר ובהנחיית גיא ורון, כתב חדשות 12 בצפון. במסגרת הוועידה יוצב ביתן של המטה הלאומי ובו אמנה עליה צפויים לחתום פוליטיקאים ואישי ציבור שישתתפו בוועידה.


טל אל על, סגן ראש העיר באר שבע ויו"ר מועצת הנגב:"חלפו 20 שנה מההחלטה הראשונה להקים את השדה ויעברו עוד 20 אם ההתנהלות תמשיך להיות בדרך זו. אותם פקידים שהיו מעורבים בסאגת שדה דב, ממשיכים להוליך שולל את ממשלת ישראל.."


 

  


הפאנל יעסוק בסוגיית הקמת השדה בנבטים, תוך התייחסות לנקודות מהותיות בדיון ארוך השנים. כל זאת, לאור הלחץ ההולך וגדל, בשל מצוקת קיבולת הנוסעים עמה מתמודד נתב"ג, אשר הפכה לבלתי נסבלת ובשל מצוקת תושבי מרכז הארץ המתגוררים בסמוך לו. הקמת נתב"ג 2000 הייתה אמורה לתת מענה לגידול בהיקפי תנועת הנוסעים, אך גם הוא מגיע לשיא הקיבולת הנוכחית שלו. לאור זאת, הוחלט על הקמת נמל תעופה בין לאומי משלים לנתב"ג, במסגרתו נבחנות חלופות נבטים ורמת דוד.

• "שיתוף הפעולה בין רשויות הצפון דרום מהווה מכפיל כוח משמעותי"

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "אנחנו שמחים להשתתף בוועידת המשפיעים של חדשות 12 כדי לדון בנושא שחשיבותו היא מכרעת מבחינה כלכלית, ביטחונית אך לא פחות מכך גם ערכית. מדובר בהחלטה שתבטא כיצד המדינה מאתרת ומנצלת את ההזדמנות הגדולה הטמונה בפיתוח חבל הארץ הגדול ביותר בישראל. שיתוף הפעולה בין רשויות הצפון דרום מהווה מכפיל כוח משמעותי ואני משוכנע כי איחוד הכוחות יקדם את המאבק שלנו ויביא להצלחתו."


 

  


טל אל על, סגן ראש העיר באר שבע ויו"ר מועצת הנגב ציין כי "חלפו 20 שנה מההחלטה הראשונה להקים את השדה ויעברו עוד 20 אם ההתנהלות תמשיך להיות בדרך זו. אותם פקידים שהיו מעורבים בסאגת שדה דב, ממשיכים להוליך שולל את ממשלת ישראל שפועלת הפוך כאשר היא קודם כל מקבלת החלטה ומפנה תקציבים ורק לאחר מכן היא בודקת את החלטתה. בדרך הזו אולי הנגב ומדינת ישראל לא ירוויחו אבל מי שלצערי יסבול הכי הרבה מההליך העקום הזה הם תושבי מרכז הארץ שנתב"ג יגדל על אפם ועל חמתם".