"הרצון להצליח ניצח"

תכירו את טרקו איינאו מעפולה, שסיפור ההצלחה המרגש שלו התחיל בכפר גולטוש באתיופיה והמשיך במסע פתלתל ומרתק בישראל. היום, כשהוא בוגר המכללה הטכנולוגית נוף הגליל, הוא סוגר מעגל של הצלחה בעבודה בחברה האמריקאית nvidia ביוקנעם, אשר רכשה את חברת מלאניקס תמורת 6.9 מיליארד דולר. וזוהי רק ההתחלה. צילום: אלבום פרטי

זהו סיפור על נחישות, התמדה, על שאיפה להגשים חלום, על הרצון הבלתי נלאה להצליח. סיפורו של טרקו איינאו, מעפולה, הוא מסע שהחל לפני 46 שנים בכפר גולטוש באתיופיה בו נולד, עלייה לארץ המובטחת לפני 29 שנים, רכישת שפה חדשה, חברים חדשים, תרבות חדשה ואהבה אחת המחברת בין האתמול למחר, הכמיהה לארץ ישראל, לירושלים.
"הגענו היישר מאדיס אבבה, בירת אתיופיה, לטבריה, לאחר שנתיים קבענו את ביתנו בעפולה", מספר טרקו ומוסיף: למדתי בפנימיית 'יוהנה ז'בוטינסקי', וסיימתי את לימודיי עם תעודת בגרות מלאה. בצה"ל שירתי בחיל האוויר, ב-נ. מ. ידעתי שהמסלול שלי הוא המשך לימודים לאחר השירות הצבאי".

• "זה לא היה פשוט כלל וכלל"

נאמן לתכניותיו, לאחר שחרורו מהצבא, החל טרקו ללמוד לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, סיים את לימודיו, אולם, לא מצא מקום עבודה בתחום לימודיו. "התאכזבתי מאוד אבל לא נתתי לאכזבה לנהל אותי והחלטתי לשנות כיוון", אומר טרקו ומוסיף: "התחלתי ללמוד הנדסת חשמל, בין לבין התחתנתי, הקמתי משפחה, ויש לנו שישה ילדים מקסימים. במקביל החלטתי לסיים את לימודי הנדסת החשמל במכללה הטכנולוגית נוף הגליל".


  [dfp name="728×90" height="728" width="90"]  


ואכן טרקו החל לתמרן באופן מעורר התפעלות בין עבודות במשמרות לילה ובוקר כדי ללמוד לימודי הנדסת חשמל בשעות הערב במכללה. "זה לא היה פשוט כלל וכלל, מחד הייתי צריך לרצות את המעסיקים שלי, ומאידך להצליח בלימודים, לעמוד במטלות, להצטיין במבחנים. הרצון להצליח ניצח, יחד עם צוות מצוין של המכללה שתמך בי. מנכ"לית המכללה תרצה ריבק שסייעה לי מאוד, וקיימה עימי שיחות תמיכה ועידוד במשרדה.
ההתרגשות העצומה שלי הייתה ביום בו נכנסתי למשרדה להודות לה על שהייתה כל הזמן למעני", אומר טרקו בהתרגשות.
טרקו עובד כיום בחברה אמריקאית nvidia ביוקנעם, חברה אשר רכשה את חברת מלאניקס תמורת 6.9 מיליארד דולר. "אני מרוצה מאוד מעבודתי בחברה ומתפרנס בכבוד רב", אומר טרקו.

 

 

עפולה: הוקמה תחנת ההמתנה לפועלים פלסטיניים מחוץ לעיר

|

ניסים ונפלאות ב"העמק"

|