"הרגיש בבית": דן מיה מגן נר- במקום הראשון ב"אנדורו"

אליפות ישראל ב"אנדורו", ספורט מוטורי יוקרתי, נערכה בשישי האחרון בשיפוליו המזרחים של תל-יזרעאל. עיני המקומיים היו נשואות לדן מיה, שלא אכזב גם הפעם, וסיים במקום הראשון בקטגוריה המקצועית. זה היה מרוץ אדיר, עם תנאים מושלמים", אמר מיה לאחר התחרות. צילום: רמון בידר

אבן דרך מרכזית בקידום הספורט המוטורי בגלבוע, נרשמה ביום שישי האחרון, כאשר ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור, הזניק את אליפות ישראל באנדורו, שהגיעה לראשונה לגלבוע.
"אנו לא מפסיקים לפעול ולייחד את הגלבוע כשמורת טבע, שהופכת את תנאי הטבע שבה להזדמנויות ספורטיביות ותיירותיות", אומר עובד נור, "בהמשך לשיתוף הפעולה שיצרנו עם התאחדות הספורט המוטורי, אנו גאים לארח את סבב מספר 7 באליפות ישראל באנדורו. הייתה זו בהחלט הזנקה לעוד ועוד אירועי ספורט ותיירות אקסטרים בגלבוע, הבית הטבעי של הספורט האתגרי", אומר ראש המועצה.
אנדורו הוא ענף ספורט מוטורי יוקרתי במיוחד, הזוכה לעניין הולך וגובר בארץ. המרוצים נערכים על גבי אופנועי שטח, והרוכבים נדרשים לסיבולת גבוהה שלהם ושל האופנוע. למעלה מ-1000 איש הגיעו לצפות במרוץ (הרבה יותר ממה שצפו מארגני התחרות), שנערך בשיפוליו המזרחים של תל-יזרעאל, במיקום המאפשר גישה נוחה לקהל הספורט המוטורי, שנהנה מצפיה נוחה על רוב רובו של המסלול.

• "מסלול מהיר כמו שאנחנו אוהבים"

חינוך וספורט בגלבוע נמצאים כבשגרה בפסגת ההצטיינות, גם בתחום אופנועי השטח, וכך היו נשואות עיני המקומיים, לדן מיה (בן 30) מגן-נר, מרוכבי השטח המוכשרים בישראל (אלוף הארץ 5 פעמים), שלא אכזב גם הפעם, ובמרוץ "הביתי" סיים במקום הראשון בקטגוריה המקצועית. זכייה זו מעמידה כעת את מיה במקום השני באליפות ישראל עצמה. "מסלול מהיר כמו שאנחנו אוהבים", אמר דן מיה,
בסיום המרוץ. "אנדורו אמיתי עם המון עצים, אבנים חלקות מהגשם שירד (יממה לפני), ירידות, עליות, אפילו רכיבה של קרוס טסט על השדה. פשוט מרוץ אדיר, עם תנאים מושלמים. תודה לכל העוסקים במלאכה, ובראשם למועצה ולעומד בראשה, עובד נור", אומר מיה.

תחרות מאתגרת ומרתקת צילום: רמון בידר
תחרות מאתגרת ומרתקת

בנוסף לדן מיה, השתתפו במרוץ עוד 8 רוכבים בוגרים מיישובי הגלבוע, כאשר שלו שחר (מושב ברק), זוכה במקום הראשון בקטגוריות 'עממית', ואילו גל מיה (אחיו של דן, מגן-נר), הגיע למקום השלישי בקטגוריה זו. גאווה נוספת וייחודית בגלבוע בא לביטוי בשילוב הדור הצעיר של בני ובנות המועצה שצמחו, והתפתחו כרוכבים בגלבוע. השתתפותם בלטה במיוחד בקטגוריות שהוקצו לצעירים. כך, היה זה איתמר עציוני (רם-און), שזכה במקום הראשון בקטגוריה 'סופר ג'וניור', ואילו נבו שינו (מגן שאול), קטף את המקום השלישי בתחרות זו. עוד השתתפו בקטגוריה זו- הנדרי ליאם (מיטב), ואורי מורד (מבית השיטה). בקטגוריות 'ג'וניור מתחילים', השיג עומר פלקוביץ (כפר יחזקאל), את המקום השני! עוד השתתפו בקטגוריה זו עילאי הייק (מגן שאול, מקום 5), שני ועינב רמות (רמת-צבי), ורותם חודוש (רם-און). בקטגורית 'ג'וניור עממית', הגיע איתי שחל (אומן), למקום הרביעי והמכובד.