העמק: פעוט בן 4 התחשמל משקע חשוף בחצר בית כנסת

הפעוט, מאחד היישובים בעמקים, הובהל ליחידה לטיפול נמרץ בילדים במרכז רפואי העמק בעפולה. בעקבות זעקותיהם של ילדים רצו מבוגרים לחצר וראו ששפתיו של הפעוט כחולות והוא רועד. המחשה צילום ע"י לואיס הול freeimages

פעוט בן 4 מאחד הישובים בעמק פונה בשבת האחרונה למרכז רפואי העמק לאחר שהתחשמל מכבל חשמל חשוף בחצר בית הכנסת.
לדברי הוריו, הילדים הבוגרים סיפרו שהם התקבצו סביב שקע חשמל בחצר שנחשף והיה פתוח מעט, ולפני שהספיקו להתריע על כך, ניגש הפעוט לשקע ונגע בו למשך זמן של כ-10 שניות.
בעקבות זעקותיהם של הילדים רצו המבוגרים אל החצר וראו ששפתיו של הפעוט כחולות והוא רועד. הוריו הבהילו אותו למרכז רפואי העמק והוא אושפז לצורך השגחה ביחידה לטיפול נמרץ ובהמשך במחלקת הילדים. ביום שני הוא שוחרר לביתו במצב טוב.
לדברי ד"ר גור זמיר, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, התחשמלות עלולה לגרום לנזקים קשים מאד עד כדי מוות, ועצמת הפגיעה תלויה במשך הזמן שנחשפים לזרם ולעצמת המתח.


[dfp name="728×90" height="728" width="90"]


ביממה הראשונה לאחר התחשמלות יש צורך לעקוב אחר פעילות הלב משום שהתחשמלות עלולה לגרום להפרעות קצב מסכנות חיים וכן לפירוק מואץ של השרירים שגורם אף הוא לסיבוכים קשים.
"חשוב לוודא שכל נקודות חשמל בבית ובמקומות ציבוריים מותקנות כראוי ומחוברות למפסק המונע התחשמלות. בכל מקום בו יש חשש שילדים קטנים יגיעו לנקודת חשמל, יש לנקוט באמצעי זהירות מתאימים כמו כיסוי לשקע, וללמד ילדים כבר מגיל צעיר מאד שאסור לגעת בחשמל", מסכם ד"ר זמיר.