היישוב ציפורי ייצג את ישראל בתחרות כפרי התיירות מהטובים בעולם

מדובר במיזם בינלאומי שימצב את מדינת ישראל ואת מי שייבחר בשורה אחת עם מקומות תיירותיים מפורסמים מהעולם. צילום: אלון לויטא

השבוע במשרד התיירות בחרה ועדה מיוחדת את היישובים שייצגו את ישראל בתחרות של ארגון התיירות העולמי של האו"ם.
מטרת התחרות היוקרתית, המתקיימת בפעם השנייה ברציפות, היא למנף את התיירות הכפרית. זאת, מתוך רצון לשמור על הצביון הכפרי והתיירותי של יישובים בגודל של עד 15,000 תושבים. החשיבות לקידום כפריים תיירותיים נובעת מהרצון לשמר את האופי הקהילתי לצד הנופים הקשורים אליהם, מערכות ידע, מגוון ביולוגי ותרבותי, תוך חתירה לקדם גישות חדשניות ובנות-קיימא לפיתוח התיירות ביעדים כפריים.
3 הישובים שבחרה הוועדה כדי להיות נציגי ישראל בתחרות הם: ציפורי, שנבחר ביחד עם היישובים כפר כמא ונאות סמדר.
השנה, הייתה הענות גבוהה לתחרות ו-17 יישובים הגישו מועמדות. הוועדה הורכבה משבעה נציגים במשרד שבחרו את היישובים לאחר בחינת הניקוד על סמך המצגות והסרטונים שהוגשו.
עוד המליצה הוועדה כי חמשת הישובים שנבחרו במקומות הראשונים החל מהמקום יקבלו ליווי וייעוץ לאורך השנה בהגשת החומרים לארגון התיירות העולמי של האו"ם לשם שיפור סיכוייהם לזכייה בשנה הבאה.


"קידום התיירות הכפרית בעמק יזרעאל הינו נושא חשוב שאנו עוסקים בו במשך שנים רבות"


בשלבים הבאים לתחרות, יתבצע תהליך הבחירה על ידי יועצי הוועדה בארגון התיירות של האו"ם ולאחריכן תתקיים ההכרזה על הזוכים.
שר התיירות יואל רזבוזוב: "אני שמח על הבחירה של ציפורי, ושל נאות סמדר וכפר כמא. התיירות הכפרית בישראל היא חלק משמעותי בתיירות לישראל ובישראל. מדובר במיזם בינלאומי שימצב את מדינת ישראל ואת מי שייבחר בשורה אחת עם מקומות תיירותיים מפורסמים מהעולם. על כן היה לי חשוב שגם יישובים ישראלים, יפים ובעלי פוטנציאל תיירותי רב, ויש לנו במדינה רבים מהם, יוכלו לקחת חלק במיזם של ארגון התיירות של האו"ם. בזכות כך, יהפוך הכפר התיירותי שייבחר למוקד עלייה לרגל עבור תיירים רבים – תיירים שיכניסו למשק הישראלי כסף רב ובזכותם ייווצרו מקומות עבודה רבים, בעיקר בפריפריה, שיספקו פרנסה לאזרחי ישראל".

אייל בצר, ראש מוא"ז עמק יזרעאל
אייל בצר, ראש מוא"ז עמק יזרעאל

ראש המועצה, אייל בצר, הודה למשרד התיירות על הבחירה ואיחל שהישוב ציפורי יהיה בין הזוכים בתחרות הבינלאומית. בהזדמנות זו, הזמין בצר את השר לביקור בעמק על מנת לעמוד מקרוב על שלל אפשרויות התיירות במועצה.

זיו ורהפטיג, ראש מטה יש עתיד
זיו ורהפטיג, ראש מטה יש עתיד

זיו ורהפטיג, ראש מטה יש עתיד הוסיף: "קידום התיירות הכפרית בעמק יזרעאל הינו נושא חשוב שאנו עוסקים בו במשך שנים רבות. אני מודה לועדה המקצועית שראתה את היתרון שבישוב ציפורי הקרוב גם לאתר היסטורי כמייצג של המדינה. מאחל לישוב הצלחה בהתמודדות בתחרות.

חובבי קמפינג? מתחמי הגלמפינג שמשלבים חופשה בטבע עם פינוק מירבי

|