"היינו בטוחים שנאבד אצבע"

אצבע של נער בן 15 מאזור העמקים נלכדה בתוך צינור. במבצע שכלל את מכבי האש וצוות רפואי מיומן במרכז רפואי העמק בעפולה חולצה האצבע בשלמותה, ללא צורך בניתוח

נער בן 15 מאחד המושבים באזור העמקים פונה למרכז הרפואי העמק כשאצבעו לכודה בתוך צינור ארוך.
אביו של הנער סיפר: "בני אוהב לבנות ולהרכיב מחפצים ישנים שיש לנו במשק. הוא הרכיב חלק של צינור ישן, מירק והבריק אותו, ותוך כדי כך, האצבע שלו נכנסה לתוך הצינור ופשוט נלכדה שם מבלי שיכולנו להוציא אותה. במשך שעה ניסינו בבית עם שמנים וחומרי סיכה להוציא את האצבע וכשלא צלחנו הבנו שאין ברירה ועלינו להתפנות לבית החולים".

חילץ את האצבע. ד"ר רג'א חכים, רופא בכיר במערך אורתופדיה שיקום במרכז הרפואי העמק
חילץ את האצבע. ד"ר רג'א חכים, רופא בכיר במערך אורתופדיה שיקום במרכז הרפואי העמק

ד"ר רג'א חכים, רופא בכיר במערך אורתופדיה שיקום במרכז הרפואי העמק: "זה היה מחזה מאד לא שגרתי ומדאיג כי האצבע של הנער הייתה בסכנה ממשית, והבנו שאין לנו הרבה זמן. זה חייב אותנו לטפל באירוע בצורה יצירתית כדי שנצליח לשמר את האצבע. היה ברור שצריך לקצר את הצינור כדי שנוכל להשחיל פנימה חוט שבאמצעותו ננתק מבפנים את האצבע מהמגע ההדוק עם הצינור. אין ברשותנו כלים מתאימים לניסור של צינורות כה קשיחים ולכן הזעקנו את מכבי האש שהגיעו תוך זמן קצר וביעילות רבה ניסרו את הצינור וקיצרו אותו. לאחר שהצינור קוצר, השחלנו חוט דק וחזק לתוך הצינור והתחלנו לסובב את החוט מבפנים כדי לנתק את האצבע שכבר הייתה נפוחה ופצועה מאד, וכך הצלחנו לחלץ את האצבע".
"היינו בטוחים שנאבד את האצבע", אמר אמש אביו של הנער, "אבל הצוות במיון לא ויתר, הם עבדו במקצועיות מרשימה, בקור רוח וכל הזמן עודדו אותנו שהכול יהיה בסדר. בזכותם עברנו את החוויה המכאיבה והמלחיצה הזאת ואנחנו כבר בבית מתאוששים".