הזכאות לבגרות: עפולה במקום הראשון מבין הערים באזור

מנתוני משרד החינוך עולה כי 72.4% מתלמידי בירת העמק ייזכו לתעודת הבגרות. בבית שאן 69.6 אחוזי זכאות, בנוף הגליל 62.1% ובמגדל העמק 58.3%. המחשה: ארכיון

משרד החינוך פרסם היום את נתוני הזכאות לבגרות לשנת הלימודים תשע"ט. מהנתונים עולה כי מערכת החינוך עפולה שומרת על המקום ראשון מבין כל ערי גליל-עמקים עם ממוצע של 72.4% (ו-78.7% ללא תלמידי חנ"מ) בדיוק כמו בשנה שעברה.
על פי הנתונים מדורגת עפולה כאחת הערים עם שיעור הזכאות הגבוה בצפון, כ-2.5% מעל הממוצע הארצי ומובילה מבין כל הערים במחוז גליל-עמקים וביניהן בית שאן 69.6%, טבריה 72.2%, נוף הגליל 62.1%, מגדל העמק 58.3%, צפת 54.3%, קריית שמונה 71.7%, חצור הגלילית 37.1%, כרמיאל 71%, נצרת: 61.5% ועוד.
תיכון "אורט אלון" בעפולה ממשיך לשמור על מקומו כתיכון המוביל בתוצאות הבגרות עם 84.1%, עלייה של 5.2% משנה שעברה וכ-15% גבוה יותר מהממוצע הארצי. בית ספר נוסף שרושם עלייה משמעותית הוא אולפנא צביה שעומד על שיעור של 78% זכאות לבגרות, קפיצה של 10% משנה שעברה ו-8% מעל הממוצע הארצי.במינהל החינוך העירוני בעפולה הביעו סיפוק בעקבות התוצאות וציינו שמערכת החינוך נמצאת בעיצומו של תהליך הכולל התמקדות בזכאות לבגרות מצטיינת.
ראש מינהל חינוך, טינה ולדמן אמרה: "הרשות והעומד בראשה אבי אלקבץ משקיעים משאבים רבים במערכת החינוך העירונית ושיתוף הפעולה הפורה עם משרד החינוך, הנהלות בתי הספר, הצוותים החינוכיים וההורים מביאים איתם הצלחות והישגים. נמשיך לעבוד קשה ולקצור פירות גם בעתיד". ראש העיר אבי אלקבץ, בירך וחיזק את ראשי מינהל החינוך, מנהלות ומנהלי בתי הספר והמורים ואמר: "מדובר בנתונים מחמיאים ואנחנו בדרך הנכונה. יש לנו עוד המון עבודה, בעיקר בבגרות המצטיינת, לצד השקעה בלמידה משמעותית וחינוך ערכי".

עפולה: ילדי הגנים שבו למסגרות

|

עפולה: הוכשרו צוותים לזיהוי מצוקות בקרב תלמידים

|