הגלריה לאמנות בעפולה מציגה: "ס'עמק"

מיכאל ליאני צלם ואמן כשרוני שגדל במגדל העמק חוזר לפריפריה בה נולד וגדל ומציג בימים אלה תערוכה מרגשת בגלריה לאמנות בעפולה. צילום: עיריית עפולה

אגף התרבות בעפולה ממשיך להטמיע בתושבי העיר אמנות ותרבות והפעם תערוכה מרגשת שעלתה לפני כשבועיים ותוצג עד לחודש דצמבר ובמרכזה סיפורו של הצלם, אומן, המוכשר מיכאל ליאני שנולד וגדל במגדל העמק ולאחר שנים ארוכות שנדד בחו"ל ובמרכז הארץ חוזר לפריפריה עם תערוכת בכורה "ס'עמק" שמה המחדדת היבטים תרבותיים משמעותיים בזהות של ציבור גדול ומוכר בישראל. זאת על ידי התמקדות ב'קהילת מקום' בעיר הולדתו – מגדל העמק ומשפחתו הקרובה.

מיכאל ליאני בפתיחת התערוכה
מיכאל ליאני בפתיחת התערוכה

היבטים תרבותיים אלה- יש בהם בכדי להרחיב ולהעמיק את הזהות של ציבור זה ובכדי ליצור רצף של הזדהות עם חברות וקהילות נוספות בישראל על בסיס "טעם", אסתטיקה, סגנון תרבותי במובנו העמוק – סגנון במובן של הגיונות יצרניים וצרכניים שחוזרים ומעמיקים במנהגים מסורתיים של יחידים ושל קבוצות, משפחות או חבורות.

העבודות בתערוכה שעוסקת במונח - בית
העבודות בתערוכה שעוסקת במונח – בית

אירוע הפתיחה של התערוכה אותה אוצר עוז זלוף נערך לפני כשבועיים ואירח עשרות חובבי אמנות מעפולה והסביבה שנהנו מקבלת פנים חמה ומתוקה של ליאני ובני משפחתו לאחריה כתב ליאני הנרגש: "היה מדהים מעבר לכל דמיון, אני ממליץ בחום לנצל את מזג האוויר החמים ולקפוץ לסחנה באיזה יום ואז לקנח בגלריה העירונית בעפולה, חוויה מושלמת! תודה רבה לכל מי שהגיע מקרוב ומרחוק, מי שלקח חלק ולמשפחה שלי שהיא הכוכבת האמיתית של התערוכה".
התערוכה תוצג במהלך חול המועד ועד סוף חודש דצמבר בגלריה לאמנות בעפולה בימים: ראשון וחמישי 17:00- 20:00 וביום שישי: 10:00 -13:00.

 

עולה על הבמה

|

שרים בנועם

|