הבית שהציל את הילדה חנה 

עיריית עפולה ומתנ"ס 'שחקים' יעלו בתחילת החודש הבא בספרייה העירונית תערוכה מרגשת "החיים שאחרי" אודות מרכז הילדים שהוקם במנזר 'אינדרסדורף' אחרי השואה והציל מאות ילדים וביניהם תושבת העיר עפולה חנה פורת ז"ל. צילומים: עמוד הפייסבוק של התערוכה "החיים שאחרי" ואלבום פרטי

תערוכה מיוחדת ומרגשת תעלה החל מיום חמישי הקרוב בספריה העירונית בעפולה תחת השם "החיים אחרי" ותביא את סיפורם של 613 יתומים יהודים וגויים, שבשנים הראשונות לאחר מלחמת העולם השנייה מצאו בית זמני במרכז הילדים במנזר אינדרסדורף (בוואריה) מתוך תקווה לסייע לקורבנות הצעירים ביותר של שלטון הנאצים בצעדיהם הראשונים בחזרה אל החיים. באמצעות 30 לוחות בשפה העברית ושני סרטים קצרים מציגה תערוכת הצילומים הזאת תמונה מוחשית של מאמצים היסטוריים אלה. את התערוכה אוצרת תושבת גרמנייה, אנה אנדלאואר, שהיה לה קשר בפעילות שנעשתה במנזר אחרי המלחמה ויצרה עם השנים קשר חם עם ישראל. 

אוצרת התערוכה אנה אנדלאואר
אוצרת התערוכה אנה אנדלאואר

לעיר עפולה קשר מרגש לבית הילדים, שם בין כל הילדים הייתה גם חנה פורת ז"ל שעלתה לאחר שהותה במקום לישראל וקבעה את ביתה בעפולה. בנוסף לסיפורה של פורת ז"ל יגיעו גם לא מעט תושבי יישובים באזור הצפון שהיו אף הם חלק מקבוצות הילדים ששהו במקום ולאחר עלייתם התיישבו באזור עפולה והעמקים. רבים מניצולים אלו ובני משפחתם אישרו הגעתם לפתיחת התערוכה בעפולה ביום חמישי הבא בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ שחזר השבוע ממסע החיים בפולין יחד עם תלמידי תיכון ויארח באירוע את נציגי שגרירות גרמניה בישראל שהוזמנו לאירוע וכבר אישרו הגעתם.