"ד"ר אשכנזי הציל את חיי יותר מפעם אחת"

מיכאל קורי, תושב עפולה, התייעץ עם רופאו לאחר ששוחרר מבית החולים. מדבריו של קורי זיהה הרופא שהוא בעיצומו של אירוע לב והזעיק אמבולנס שפינה אותו לבית החולים, שם נמצא כי הוא סובל מסתימה של 90% בעורק הראשי-"הוא הרבה מעבר לרופא עבורי". צילום: מכבי

מיכאל קורי (48) תושב עפולה, הסובל מבעיות בליבו, השתחרר מטיפול בבית החולים, ומיד צלצל לד"ר חיים אשכנזי, רופא המשפחה שלו במכבי שירותי בריאות בעיר, כדי לעדכן על מצבו. קורי, שסובל מבעיות סוכרת, התקשר בשעות אחר הצהרים של יום שישי וביקש להתייעץ על כאבים שהוא חש בחזה.
ד"ר אשכנזי זיהה כי הסימנים עליהם דיבר מיכאל מעידים על תעוקה לבבית, וכן כי קיים חשד לאירוע לב ונשקפת סכנה ממשית לחייו.
בפעולה מהירה ובמקביל לשיחה עם מיכאל, הזמין ד"ר אשכנזי אמבולנס שפינה אותו לבית החולים האנגלי בנצרת, ושם בחדר הטיפולים התגלה כי הוא סובל מסתימה של 90% בעורק הראשי ובמזל הוא צונתר בזמן ויצא מכלל סכנה.
לאחר שאושפז בבית החולים, המשיך ד"ר אשכנזי ללוות את מיכאל ולהעניק לו תמיכה רגשית. "ד"ר אשכנזי הציל את חיי יותר מפעם אחת", משתף מיכאל. "כאשר נותרתי חסר כל הוא עזר לי לקבל את מעמד הנכה שהגיע לי ובזכותו אני מקבל קצבה. זה הקל עליי נפשית. עד היום הוא דואג לבדוק לשלומי אחת לשבוע. הוא הרבה מעבר לרופא עבורי והוא דמות משמעותית שהצילה את חיי". מיכאל התרגש והמשיך לספר: "אושפזתי במצב קשה, אבל הוא היה איתי ודיבר באופן קבוע עם צוות בית החולים, כשהוא מסביר לי כל דבר. אבחנותיו תמיד מדויקות, בזכותו אני עומד על הרגליים ומרגיש עטוף ומוגן –אני מודה למכבי שאלו הם הרופאים שאחראיים על בריאותי".
ד"ר חיים אשכנזי, מומחה לרפואת משפחה של מכבי בעפולה, סיכם: "לתקשורת הבינאישית בין מטופל לרופאו חשיבות גדולה, והיא מאפשרת שיתוף ומעקב מיטבי אחר מצבם של המטופלים. אני שמח שמיכאל עדכן על מצבו, ושזיהינו את האירוע הלבבי בזמן, מה שאפשר לו לקבל טיפול מציל חיים".