נצרת עילית: בת 60 ניצלה בזכות פראמדיק מהיר במיוחד

תושבת הר יונה כבת 60 התמוטטה ביום שני השבוע בביתה ואיבדה את ההכרה. למזלה, הצוות בתחנה החדשה שנפתחה לפני שבועיים בשכונה, הגיע לביתה בתוך פחות מדקה והציל את חייה. מיד לאחר מכן היא הובהלה למרכז הרפואי העמק בעפולה

רק לפני שבועיים נפתחה נקודת מד"א חדשה בשכונת הר יונה בנצרת עילית. ואומנם, מאז שהתחנה פועלת, האמבולנס והצוות הרפואי, עובדים ללא הפסקה בכל שעות היום. בשבוע שעבר הוזעק הצוות לטפל בתושב שנפצע בתאונת עבודה באחד המפעלים באזור התעשייה ג', הצוות הגיעה למקום בתוך דקה והעניק לו טיפול רפואי.
אמש, נתקבלה קריאה דחופה בתחנה. תושבת הר יונה כבת 60 התמוטטה בביתה ככל הנראה כתוצאה מאירוע לב. האישה איבדה את ההכרה אולם למרבה מזלה, האמבולנס של התחנה מאויש על ידי הפרמדיק תאופיק רינוואי הגיע לביתה בתוך 40 שניות והציל את חייה. האישה טופלה בעיסוי ומכות חשמל ולאחר פעולות החייאה נמרצות הוחזר לה הדופק.
צוות נט"ן הגיע למקום בתוך מספר דקות והוביל את האישה לבית חולים העמק בעפולה. "המקרה הזה רק מוכיח עד כמה נחוץ השירות בהר יונה" אומר מנהל מרחב העמקים במד"א יוסי פחימה. ראש העיר רונן פלוט שיזם את הקמת התחנה החדשה אמר בתגובה: "כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו , הצוות של מד"א הר יונה קנה את עולמו בזכות ועל כך אנו מודים לו .אני מקווה שהתחנה תישאר מחוסרת עבודה בהמשך ולא יהיו עוד מקרים של תאונות וחולי אבל טוב שהם שם וטוב שיש לתושבים כתובת קרובה בשעת מצוקה".