גלבוע/מעיינות: חוג מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים

חיבור בין המועדון לקהילה: מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות פותח חוג מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים. לירן וינקור: "דווקא בקרב ילדים הסובלים מקושי בתנועה ובמוטוריקה, ישנו חשיבות גדולה לקיום מסגרת ספורטיבית, אשר מסייעת להם לצמוח ולהגשים חלומות"

מחקרים ותובנות נלמדות, מצביעים בברור על פעילויות גופניות כגורם משמעותי נדרש לצורך טיפוח ההתנהגות המוטוריות של הילדים, וחיזוק התפקודים הרגשיים-חברתיים והתקשורתיים. תחת הבנה זו מוביל מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות לראשונה בצפון הארץ פעילות מרגשת-חוג כדורסל ייחודי לילדים עם צרכים מיוחדים.
בהנהלת מוא"ז הגלבוע הגיבו בסיפוק רב ובהתרגשות לנוכח היוזמה והפעילות של מועדון הכדורסל, ורואים בה שיקוף אותנטי לחזון החינוך בגלבוע המקדש את ערכי השוויון וכבוד בין בני האדם, ומטפח זהות וגאווה, בתחושת השייכות של ילדיה לקהילת הגלבוע. עובד נור, ראש המועצה: "הפעילות הזו היא המשך טבעי למסע מרגש, וחיבור עמוק בין המועדון לקהילה. באמצעות החוג, מתאפשר לאוכלוסייה מיוחדת של ילדים להגיע לעולם הכדורסל, ולהקנות להם יכולות מוטוריות וגופניות לצד התמודדויות שונות והצלחות רבות, משחק חברותי מהנה. כול זה בחיוך ואהבה מכל הלב, כפי שיודעים בגלבוע/מעיינות להעניק". על פי המתוכנן יכללו אימוני החוג פעילויות מגוונות במטרה לפתח יכולות כדורסל ומשחק חברותי, וזאת תוך מענה בנושא המוטורי והגופני. כל משתתפי החוג יקבלו ערכת אימון שתכלול- תיק, כדורסל וביגוד. בנוסף, במהלך העונה יצפו שחקני החוג, לפחות במשחק מקצועי אחד של גלבוע/ גליל, הקבוצה הבוגרת, המככבת בליגת העל. את החוג יעביר אילון סלוס, איש חינוך עם ניסיון בעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שעזב את עולם הייטק לטובת עולם החינוך, ומשמש כמרצה בחוג לחינוך במכללה האקדמית כנרת, לצד עבודתו כמאמן כדורסל במועדון גלבוע/מעיינות.חוג ייחודי זה מצטרף לפעילות מרגשת שמקיים המועדון כבשגרה, במהלכו מגיעה הקבוצה הבכירה של המועדון, קבוצת הנוער בליגת-העל (כיתה יא'-יב'), לפעילות משותפת עם ילדי בית ספר דרור במסילות, שהוא בי"ס לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי.
"מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות חרט על דגלו את ערכי השוויון, כבוד האדם וקבלת האחר", מסביר לירן וינקור, מנכ"ל המועדון. "דווקא בקרב ילדים הסובלים מהפרעה בתנועה ובמוטוריקה, ישנו משנה חשיבות לקיום מסגרת ספורטיבית, אשר מסייעת להם לצמוח ולהגשים חלומות. נמשיך להתמסר לקהילה שלנו ונושיט יד לכל משימה המעצימה את הילדים שלנו".

 

הכדור בידיים שלהן

|

גלבוע/גליל: פתחה בסערה את העונה- גברה על חולון לאחר הארכה 95:88

|