גבעת המורה: מבצע לכריתת עצים מסוכנים

בימים אלה יצא לדרך מבצע לכריתת עצים מסוכנים שעשויים לסכן את ביטחון הציבור. בעקבות הנחייה של האגרונום העירוני ובשיתוף קק"ל, חברת חשמל ומשטרת ישראל. צילום: עיריית עפולה

באגף שפ"ע בעפולה ממשיכים להיערך נכון לחורף ובימים אלה יוצאים למבצע כריתה וגיזום ענפים מסוכנים או עצים שנמצאים בסכנת קריסה. בטרם התקבלה ההחלטה בוצע מיפוי וסקר מקדים של כל עץ ועץ ובהמלצת אגרונום העירייה נעמני פחרי הוחלט לגזום כ- 35 עצי אורן מסוכנים המצויים בסכנת קריסה בגלל זווית צמיחה בעייתית ועומס של ענפים שעשויים להביא לקריסה של העץ. כמו כן נמצאו עצים בהם גזע העץ חלול או שצמרתם יבשה וישנו חשש שאותם עצים יקרסו.
כמו כן, החל לאחרונה מבצע גיזומים של עצים ברחבי העיר עפולה להורדת משקלים מעצים סבוכים ועמוסים מחשש שמזג האוויר הסוער יביא לקריסה של ענפים או עצים שנמצאים קרוב לכבלי מתח גבוה או מדרכות הולכי רגל. עצים אלו נגזמו על ידי גנן מומחה בתאום ובסיוע של צוותי חברת החשמל ומשטרת ישראל. במקביל "שדרות ארלוזורוב" עברו טיפול כירורגי כאשר זכו לקבל טיפול מונע נגד חדקונית הדקל, מזיקים והרחקת נוקרים שגורמים נזק בלתי הפיך לגזע.
בשבועות הקרובים יתרחב המבצע לאזורים נוספים לאחר "סקר ניהול סיכונים" שבוצע בעצים באזור גבעת המורה ועפולה עילית שם נמצאו עצי ברוש ועצי אורן גבוהים שנוטים על צדם, חלקם קרובים לבתי מגורים וחלקם מעל מדרכות הולכי רגל. מאגף שפ"ע נמסר כי הרשות המקומית פועלת לפי תכנית מסודרת בה לכל עץ יש מספר אשר מרושת לאפליקציה שמזינה את נתוניו האישיים לפיהם כל עץ זוכה לטיפול פרטני. במקרים בהם קיימת סכנה לציבור מתבצעת כריתה כאשר למשימה שותפים הרשות המקומית חברת חשמל, משטרת ישראל ונציגי קק"ל.

"יוגב היה בחור מדהים, חזק, איתן, מלח הארץ"

|

רצח בנצרת: גבר כבן 55 נורה למוות

|