בשבועות: טיולי "חג המים" של החברה להגנת הטבע בעמק המעיינות ובנחל ציפורי בחינם

צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

חורף גשום אחד זה לא מספיק: אחרי חמש שנים רצופות בהן סבלה ישראל מבצורת, החורף האחרון הביא איתו כמות משקעים שעברה את הממוצע הרב שנתי ברוב אזורי הארץ – ובעיקר בצפון, שסבל ממיעוט יחסי בגשמים לעומת אזורי המרכז והדרום. 

חג השבועות, המכונה גם "חג המים" בעקבות ההמשלה של התורה למים, חל השנה בתזמון מושלם ומתאים במיוחד לטיולים בנחלים הזורמים. במהלך החג, החברה להגנת הטבע ורשויות הניקוז והנחלים – ירדן דרומי, קישון, כרמל, ושורק – מזמינות את הציבור הרחב לחגוג את הזרימה שהתחדשה בעקבות הגשמים הברוכים של החורף האחרון, ולקרוא לשיקום הנחלים ולשמירה עליהם. כל הטיולים – ללא תשלום.

במסגרת הטיולים, בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע, נכיר את חשיבות הנחלים לשמירת הטבע, ונלמד כיצד משקמים אותם. נספר על הפעילות הנעשית בחברה להגנת הטבע וברשויות הניקוז למען הנחלים בישראל, ונבקש מהציבור להצטרף לקריאתנו לממשלה החדשה לשים את הנחלים במרכז ולפעול למען שיקום נחלי ישראל ושמירה עליהם. נקרא ליישם את החלטת הממשלה, שהתקבלה לפני כשנה ובה נקבע כי בשבעה מנחלי החוף של ישראל תשוקם זרימת מי המעיינות, ואף להרחיבה לנחלי המזרח והדרום. 
הטיולים יתקיימו ביום שני, 10.6.19, בארבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ: נחל חרוד, נחל ציפורי, נחל תנינים ונחל שורק. שעות הפעילות יקבעו בהמשך בהתאם למזג האוויר ויתפרסמו באתר. 
פרטים נוספים בטלפון 03-6388688

אחרי הסגר: סתיו בגן גורו עם בעלי חיים אוסטרליים חדשים

|

רומנטיים: קק"ל מתגייסת לטובת עולם הדייטים בזמן הקורונה

|