ברולה, פרעצל קרמל ומרנג מקורמל: צעיר בן 22 מעורר את בלוטות הטעם בעפולה

ניחוח פריזאי בבירת העמק: בשיא המאבק מול נגיף הקורונה שפרץ לחיינו לפני שנה, אזר אומץ אליאב בטיטו בן ה-22 מעפולה ופתח עסק לקינוחים עם ניחוח פטיסרי אירופאי תוך הצהרה ברורה: "הקורונה לא תעצור אותנו"

בלב ליבו של הסגר השלישי – החליט אליאב בטיטו (22) מעפולה, לפתוח בשוק חנות קינוחים עם ניחוח פריזאי – 'דודא בשוק'. בחנות, תוכלו למצוא קרם ברולה בשבעה טעמים מיוחדים ועוגיות אמסטרדם שגורמות לגעגועים לחו"ל להיעלם לפחות למספר רגעים.
התפריט, כתוב באופן פיוטי ושמות המנות עושות חשק לקינוח מפנק שהופך לארוחה. כך למשל, לברולה הפיסטוק קוראים 'הבית של פיסטוק' ולברולה האוראו – 'מלך העוגיות'. הקוקוס, קרוי 'ברבור שלג', הפקאן – 'טריניטי', הבייגלה – 'פרעצל קרמל', פירות היער – 'טליושקה' והמרנג המקורמל – 'נשיקה של סבתא'.
"היה לי ברור שהקורונה לא תעצור אותנו" מצהיר בטיטו. "לפני כשנה, עם פרוץ מגפת הקורונה ולקראת סיום שירותי הצבאי – התחלתי למכור יחד עם חבר נוסף קרם ברולה בטעמים במרכז הארץ. הפעילות שלנו התחילה בתל אביב ומהר מאוד התרחבנו גם לאזורים נוספים של משלוחים. עבדנו עם תן-ביס, עשינו אירועים פרטיים והפעלנו שירות שליחויות עצמאי. לקראת סיום שירותי הצבאי, היה לי ברור שיחד עם אחותי, טליה, – אני רוצה להקים חנות קינוחים צעירה בעפולה".
למה דווקא עפולה? "קודם כל – זו העיר שלי, נולדתי כאן, התחנכתי כאן ואני מאוד מאמין בשוק הישן והמתחדש שבה. כמעט כל יום אני נשאל – למה עכשיו? כשמגפת הקורונה משתוללת. אני מבין את הדואגים ואני בהחלט מודע לאתגר. אני רואה את המסעדנים הגדולים ביותר שקורסים בזה אחר זה, אבל אני מאמין שבסופו של יום – האנושות תנצח. הקורונה לא תהיה כאן לנצח, בוודאי לא מבחינת ההגבלות שהיא גוררת".
ואכן, מאז נפתחה החנות לפני כשבועיים – הביקורות החיוביות לא איחרו להגיע. בקבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" המונה יותר מרבע מיליון איש, הגדיר אחד המשתתפים את הברולה כטרנד המוצלח הבא. "זוכרים את הכנאפה? את קרואסון הפיסטוק? את השיגעון שהיה במדינה? אז נראה לי שאני כבר יודע מה יהיה השיגעון הבא".
מבקר אחר כתב: "יצא לי לאכול קרם ברולה בהרבה מסעדות בארץ מצפון לדרום ועם יד על הלב הטאץ' האישי מקפיץ את הברולה למוצלח ביותר שיצא לי לאכול".
כשאתה קורא את הביקורות, מה השאיפות שלך עבור החנות? "אני חושב שהסוד טמון בחומרי הגלם. אנחנו משתמשים בחומרים הכי יקרים והטעמים בהחלט מורגשים. בעתיד אני לגמרי רואה את החנות הופכת לרשת. כבר עכשיו יש מגעים ללכת על מהלך של זכיינות ולפתוח סניף נוסף באזור המרכז-דרומה. קיבלנו כבר מספר פניות וזה מרגש בטירוף בהתחשב בכך שהחנות פתוחה ימים ספורים. בהמשך אנחנו מתכננים להשיק כמובן טעמים נוספים וכבר כעת יש כמה רעיונות שנמצאים בפיתוח".