"בכל מקום אני שגרירה של מכללת נצרת עילית – יזרעאל"

סמח: "יש לי זיכרונות, חוויות, ובעיקר תחושה של מכללה רצינית, מקצועית עם צוות הוראה מצוין." צילום: אלבום פרטי

לפני 19 שנים סיימה סמח זועבי לימודי הנדסת אדריכלות במכללת נצרת עילית-יזרעאל, ומאז יש לה פינה חמה בלב למכללה. בכל מקום, היא ממליצה בחום לקרוביה ואוהביה ללמוד במכללה לימודי הנדסה. סמח, תושבת נצרת לשעבר, עובדת בתפקיד בכיר, בוועדה לתכנון ובנייה יזרעאלים, היושבת בעמק יזרעאל. "יש לי זיכרונות, חוויות, ובעיקר תחושה של מכללה רצינית, מקצועית עם צוות הוראה מצוין", אומרת סמח וממשיכה, "אני עובדת כיום בוועדה לתכנון ובניה ביזרעאלים, ברישוי בנייה, לפני כן עבדתי בחברת תכנון ובנייה א.ב. מתכננים. 

"למדתי במכללה, זו הייתה חוויה מהנה, מעניינת ומאתגרת, בשתי מילים, זו אחלה מכללה. הלימודים ברמה גבוהה, ההוכחה לכך היא שיום אחרי קבלת הדיפלומה כבר התחלתי לעבוד במקצועי, ובמקביל עסקתי בפרויקטים פרטיים כולל תכנון וילות ומוסדות ציבור".

סמח, כיום תושבת הכפר דחי, נשואה באושר ואם לשלושה ילדים, כל כך הייתה מרוצה מהלימודים והאווירה במכללת נצרת עילית-יזרעאל, עד כי המליצה לאחיה אמין איברהים, ללמוד במכללה. "רבים פונים אלי, מתעניינים היכן למדתי, ואני כל כך גאה לשתף אותם שאני בוגרת מכללת נצרת עילית-יזרעאל", אומרת סמח ומוסיפה: "אני ממליצה להם ללמוד במכללה. אחי אמין לומד שנה שלישית הנדסת בניין במכללה, בלי להשוויץ ולהתגאות, מכללת נצרת עילית-יזרעאל בה למדתי, היא מכללה ברמה גבוהה עם מקצועיות מרשימה, עובדה שהדיפלומה של המכללה סללה לי את הדרך המקצועית ופתחה לי דלתות. בכל מקום אני שגרירת המכללה, זה המעט שאני יכולה להחזיר לה". אומרת סמח.