ביקורת מבנים ובדק בית

מה זה ביקורת מבנים ובדק בית, מה כוללת הבדיקה? צילום: freepik

• מה זה ביקורת מבנים ובדק בית?

הבנייה במדינת ישראל שופעת בליקויים רבים ומגוונים שמתגלים בפרויקטים חדשים כמו גם בכאלה ישנים. בקרב רוכשי הדירות בישראל הולכת ועולה המודעות בנוגע לחשיבותו של הליך ביקורת מבנים ובדק בית בטרם הרכישה או הכניסה לנכס.
למעשה, ביקורת מבנים ו/או בדק בית הן פשוט בדיקות הנדסיות מקיפות שנועדו להבטיח קבלת מוצר ראוי העומד בכל תקנות הבטיחות והבנייה בישראל. מכיוון שדירות עולות כמה מיליונים במקרים רבים, שווה מאד לבצע בדיקות בדק בית כדי לגלות האם הנכס אותו אתם מתכוונים לקנות שווה את הסכום אותו אתם הולכים להוציא.

• מה כוללת הבדיקה?

בדיקת בדק בית לדירה יד ראשונה מקבלן הינה בדיקה הנדסית הנערכת בשטח המבנה והדירה אותה אותם מתכוונים לרכוש, או לחילופין, אותה רכשתם לאחרונה.
בדיקה זו כוללת התייחסות מפורטת לכל הליכי התכנון, הבנייה והתשתיות, והיא בוחנת בין יתר פרמטרים כגון: רמת ביצוע, איכויות בנייה, בדיקת תשתיות, איתור ליקויי בניה וכדומה.
הבדיקה עצמה מיושמת בעזרת מכשור הנדסי מתקדם. היא נועדה לאתר כשלים וליקויי בניה קיימים או כאלו העתידים להיווצר לאורך זמן.
חברות הנדסה העוסקות במתן שירותי ביקורת ובדיקת בדק בית, מעמידות לרשות מזמיני השירות דו”ח הנדסי מפורט.
הדוח מכיל בתוכו את כל ממצאי הבדיקה. הדו”ח ההנדסי המונפק למזמין השירות על ידי החברה, הינו דו”ח בעל תוקף משפטי.
הוא מאפשר לכם להתמודד בהליכים משפטיים אל מול קבלני ביצוע ושיפוצים המתנערים מליקויי בניה כאלו ואחרים אשר אותרו במהלך הבדיקה ואשר מצוינים בדו”ח.

בדק בית אצל השכנים

במסגרת בדק בית עבור השכנים בבניין נבחנים תחת עיניים מיקרוסקופיות מספר גורמים שכאמור עשויים למנוע מכם לעשות את טעות חייכם או לחילופין לגרום לכם לרכוש דירה או בית פרטי בהרגשה הכי בטוחה שקיימת.
בדק בית אצל השכנים בוחן מספר גורמים, כשהחשוב והעיקרי שבהם הוא רמת האוכלוסייה. הגילאים של הילדים, מס' הילדים בכל בית, וכמובן האם יש חיות מחמד והאם הן מרעישות באופן מיוחד או בלתי סביר.
אלו הם פרמטרים חשובים מאד לאנשים רבים שכן הרבה מאד פעמים זוגות צעירים ירצו לעבור לסביבה שמתאימה להם מבחינת סכסוכים בין שכנים עלולים להעיד הרבה על אופי המגורים בבניין, ולהכריע באופן משמעותי על הרצון לעבור לגור בבניין כזה או אחר.
דבר אחרון עליו נוטים להתמקד בעת עריכת בדק בית שכנים הוא עבר פלילי של דיירי הבניין. לדאבוננו, אחוז העוסקים בפעילות פלילית בארצנו הוא לא נמוך, וכאשר מעורבים ילדים קטנים בנושא הדבר קריטי אף יותר מבדרך כלל.
ובכן, אם אתם מתכוונים לרכוש דירה חדשה ורוצים לבדוק באופן מקיף את הנכס אליו אתם נכנסים, רוצו לעשות בדק בית. בחרו חברה אמינה, לא זולה מדי ולא יקרה מדי, ו-וודאו שאתם עושים את הבחירה הנכונה.

כך תצליחו בכתיבת עבודת סמינריון

|