בזכות "נינג'ה ישראל": בן ה-10 גילה שהוא חולה בסרטן

במהלך בדיקות שגרתיות שעשה איתי צוקרמן, עלה ממצא חשוד, אשר בהמשך הלך והתברר כאבחנה כי הוא סובל מסרקומה על שם יואינג, או בשפה פשוטה סרטן בעצמות

נינג'ה אמיתי: איתי צוקרמן, ילד בן עשר מהצפון, הוא מעריץ מושבע של התכנית "נינג'ה ישראל". את מרבית זמנו בילה באימונים וניסיונות לעמוד ברף האתגרים שמציעה התוכנית האהודה, כדי להפוך יום אחד למתחרה על המסלול הקשה בעולם. באופן פרדקסולי, דווקא החלום הזה הפך לחלק בלתי נפרד ממציאות לא פשוטה עבור הלוחם הצעיר.
לפני כחודש וחצי, במסגרת אחד מאימוני הנינג'ה שלו, נפל צוקרמן ונחבל קשות. בשל החשש לשבר, הוא הובהל לקופת החולים הקרובה ומשם הופנה אל מיון רמב"ם.
במהלך בדיקות שגרתיות שעשה עם הגעתו אל רמב"ם עלה ממצא חשוד, אשר בהמשך הלך והתברר כאבחנה לא פשוטה – צוקרמן סובל מסרקומה על שם יואינג, או בשפה פשוטה סרטן בעצמות. "הגילוי היה די מפתיע", מסביר דר' מרדכי עוז, רופא בכיר במערך ההמטו-אונקולגי בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, "בעצם בגלל הנפילה גילינו את הסרטן ותפסנו אותו בשלב מוקדם יחסית".
מאז שצוקרמן אובחן, הוא נמצא בטיפול בביה"ח "רות" לילדים. בין הטיפולים, הבדיקות והתכנונים הרפואיים, הוא נכנס ויוצא מבית החולים כאשר צוות המערך, אשר צפוי ללוות אותו בחודשים הבאים, הפך כבר למעין משפחה מורחבת.
בסופ"ש האחרון ציין צוקרמן את יום הולדתו העשירי, במהלך אשפוז נוסף ב"רות".  לכבוד האירוע המשמח, החליטו ברמב"ם להפתיע את צוקרמן וארגנו לו אירוע לא שגרתי: מסיבת יום הולדת עם בני המשפחה הגרעינית לצדו, בני המשפחה המורחבת בזום וברכה מכמה אורחים חשובים במיוחד.
כשהוא יושב באולם גרדינגר, אולם הקולנוע של בית החולים "רות" לילדים, מוקף במשפחתו, הוקרן על המסך הגדול סרטון ובו הופיעו בזה אחר זה מתחרים בולטים מעונות "נינג'ה ישראל" אשר ברכו את צוקרמן באופן אישי ואיחלו לו איחולים שונים.
צוקרמן, שכאמור הינו מעריץ מושבע של "נינג'ה ישראל" לא יכול היה להסתיר את ההתרגשות שראה את המתחרים פונים אליו באופן אישי ושולחים לו עידודים וברכות. "תודה על הברכות", אמר בביישנות ולא הפסיק לחייך. "ממש מרגש", אמרה רונית, האם, במעמד האירוע והוסיפה, "תודה לכל מי שבירך, אנחנו ממש מעריכים ומתחזקים. איתי הוא ילד שהוא נינג'ה בנשמה ומחכה לעלות על המסלול והוא מתרגש מכל ברכה כזאת ומכל בנאדם חזק כזה שמברך אותו, אז המון, המון תודה".