"אקטיב": אפליקציה של הכללית תתגמל עמידה ביעדי בריאות

האפליקציה תסייע בניהול אורח חיים בריא ולקבל תגמולים על עמידה ביעדיםכמו פעילות גופנית, עמידה במספר צעדים יומי, שתיית כוסות מים, הפסקת עישון ועוד. המחשה: צילום- כללית

כללית משיקה תוכנית חדשה אשר מתגמלת על עמידה ביעדי בריאות: לקוחות כללית מושלם יוכלו להתחבר לאפליקציית 'אקטיב' המסייעת בניהול אורח חיים בריא ולקבל תגמולים על עמידה ביעדי בריאות כמו פעילות גופנית, עמידה במספר צעדים יומי, שתיית כוסות מים, הפסקת עישון, ירידה במשקל ופעילות מקדמת בריאות.
עמידה ביעדים אלה תזכה את הלקוחות ב"מטבעות בריאות" שניתן יהיה לממש בהטבות שונות ורכישת מוצרים מעולם הבריאות כדוגמת אביזרי כושר, שעון חכם, שוברים לרכישת מוצרי ספורט ובריאות, הנחה בטיפולי רפואה משלימה ועוד.
התוכנית מופעלת באמצעות אפליקציית 'אקטיב' שפותחה בשיתוף חברת יוביטל וחברת "מובמנט" ((movment ומוצעת ללקוחות 'כללית מושלם' מעל גיל 18 ללא עלות בשנת ההשקה הראשונה. ביצועי המשתמשים יאספו באמצעות האפליקציה דרך מכשור לביש ודיווחים אישיים של המשתמשים.
פרופסור אהוד דודסון מנכ"ל כללית התייחס לתוכנית החדשה ואמר כי "אנו משיקים תוכנית שמגייסת את הלקוחות להיות שותפים פעילים בניהול בריאותם באמצעות אפליקציה פשוטה להפעלה שתסייע לשפר ולקדם את בריאותם ולהתמיד בכך. השקת התוכנית חשובה במיוחד בתקופה זו של התמודדות עם מגפת הקורונה, תקופה בה האפשרות לשפר את תוצאי הבריאות באמצעות אפליקציה הנגישה לכל מטופל במכשיר הנייד מותאמת במיוחד למציאות הנוכחית ומאפייניה".
בבסיס תיכנון האפליקציה עומדת התפיסה של מתן הטבות עבור ביצוע פעילות גופנית ושמירה על אורח חיים בריא. לתפיסה זו מגיעה תימוכין רבים במחקרים מתחום הכלכלה ההתנהגותית. מחקרים אלה מעלים כי מתן תמריצים מניב תוצאות במיוחד כאשר התמריץ אינו חד פעמי, אלא ניתן בהדרגה ולאורך זמן. עוד עולה כי לתמריץ יש השפעה חיובית בקרב אנשים שמאמינים ביכולת שלהם לאמץ את השינוי – התוכנית מחזקת את תחושת המסוגלות ומעודדת לבצע את 'הצעד הראשון' לשינוי ובהמשך מתחזקת את המוטיבציה ומשמרת את ביצועים באמצעות תגמולים ותמריצים מעולם הבריאות.