אפקט הקורונה: צעדת גבעת המורה נדחתה לסוכות

בעקבות התפשטות הקורונה וההנחיות החדשות של משרד הבריאות החליטה עיריית עפולה לדחות את הצעדה. צילום: דוברות עיריית עפולה

התפשטות נגיף הקורונה בעולם בכלל ובישראל בפרט ממשיך להשפיע על שגרת החיים: השבוע החליטה עיריית עפולה לדחות שני אירועי ספורט מרכזיים שהיו עתידים להתקיים בעיר בחודש הקרוב וזאת בעקבות שורת ההגבלות שפרסם השבוע משרד הבריאות.
כפי שפורסם אמש בעמקניוז, הטורניר הראשון שיידחה הוא טורניר הטניס הבינלאומי "Afula open" שהיה אמור להיות הטורניר הבינלאומי הראשון בהיסטוריה שמארחת העיר והיה אמור להיפתח בעוד כשבועיים במתחם הטניס העירוני. ההחלטה על דחיית הטורניר התקבלה על ידי איגוד הטניס שהעביר מכתב להנהלת העמותה ובו ציין כי בשל הנחיות משרד הבריאות שמורות על כניסה לבידוד של כל הנכנסים לישראל יהיה בלתי אפשרי לארח 32 שחקני הסבב המקצועי העולמי כולל צמרת שחקני הטניס מישראל שנרשמו לטורניר והיו אמורים להגיע לישראל ממדינות שונות בעולם. באיגוד הטניס העריכו כי הטורניר ייערך בעפולה בחודש אוקטובר הקרוב.אירוע ספורט נוסף שנדחה היא צעדת יערות גבעת המורה ה-51 שהייתה אמורה להיערך בעוד כחודש, חול המועד פסח ולא תתקיים שכן כמות המשתתפים הצפויה עומדת על כ-6,000 צועדים, כמות הגבוהה מהכמות המקסימלית שהנחה משרד הבריאות לקיום אירועים ועומדת על כאלפיים אנשים בלבד. מאגף הספורט נמסר כי הצעדה תידחה ותתקיים לראשונה בחול המועד סוכות.
מנהל אגף הספורט העירוני, שלומי אלבז, אמר: "לאחר לבטים רבים והתייעצויות עם כל גורמי המקצוע והשותפים השונים, החלטנו בלב כבד, לדחות את האירועים הגדולים אך כולנו תקווה כי בחודשים הקרובים המצב ישתפר ונוכל לקיים את האירועים במועדים החדשים שנקבעו".