"אני לא יודעת מה להגיד לבן שלי, לאיזה ביה"ס הוא הולך?"

המאבק נמשך: הורים מהמושב כפר יחזקאל וגדעונה, שילדיהם עתידים לעלות בספטמבר לכיתה א', מחריפים את המאבק נגד שילובם בביה"ס "גלבוע" בבית אלפא- במקום בעמק חרוד. היום הם ערכו הפגנת מחאה במושב דבורה – לשם הועברה ישיבת המועצה. במועצה האזורית גלבוע אומרים: ״הנהלת המועצה מיישמת את סמכותה ותפקידה"

עשרות הורים מגדעונה ומכפר יחזקאל, שילדיהם עולים לכיתה א' בשנה הבאה מפגינים כעת במדשאות מושב דבורה, שם נערכת ישיבתה של המועצה האזורית גלבוע.
הפגנה זאת היא צעד נוסף בפעולות המחאה שמקיימים ההורים שדורשים מראש המועצה, עובד נור, לבטל את ההחלטה להעביר את ילדיהם העולים לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה, לבית ספר "גלבוע" בבית אלפא, במקום לבית הספר היסודי הממוקם בעמק חרוד. מדובר בכ-25 ילדים העתידים לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה.
המפגינים, הורים וילדים, הגיעו עם חולצות עליהן נכתב ״עובד תתפטר, ילדינו אינם הפקר״ ושלטי מחאה שנתלו בסביבת ההפגנה.

"נסיעה כזו לילדים רכים היא לא הגיונית ולא אנושית״

כזכור, ההורים טוענים כי העברת הילדים לבית ספר "גלבוע" היא טעות קשה שתפגע בילדים רבים, בשל מספר סיבות: הראשונה, לדבריהם הנסיעה תימשך לאורך כ-50 דקות בכביש דמים אדום: "נסיעה כזו לילדים רכים היא לא הגיונית ולא אנושית. זו התעללות בילדים הרכים", אומרים ההורים.
כמו כן הורים נוספים ציינו כי התייעצו עם אנשי מקצוע ואלו ציינו בפניהם כי המעבר ופתיחת שנות לימודיהם של הילדים בבית ספר אחר יגרום לילדים ניתוק מאחיהם הבוגרים וממשפחתם ויגרום לנזק משמעותי – בטח ובטח בתקופת הקורונה הרגישה והגדושה בחששות וחוסר ודאות.

ניידות מג"ב במקום שהגיעו לשמור על הסדר
ניידות מג"ב במקום שהגיעו לשמור על הסדר

״אמא, מתי אני עולה לכיתה א׳? מתי אפגוש שוב את החברים שלי?״

ליאת צביר אמא של ילד העולה לכיתה א': "אנחנו נמצאים היום חודשיים לפני תחילת השנה. אני לא יודעת מה להגיד לבן שלי, לאיזה ביה"ס הוא הולך? לעשות לו סיור, לומר לו שלא ידאג כי שנה הבאה הוא עולה לכיתה א׳ ויעלה עם אחותו על האוטובוס הצהוב והיא תדאג לו ותעזור לו להיכנס לכיתה ולארגן את חפציו. נסגרנו בבית חודשיים עקב הקורונה, ואז עלו השאלות: אמא, מתי אני עולה לכיתה א׳? מתי אפגוש שוב את החברים שלי?
העברת הילדים לבי״ס בבית אלפא, תפגע בהם יותר, פיזית ונפשית, אנחנו אובדי עצות מול מערכות אטומות העוסקות בתהליכים שגויים".
ההורים מוחים כבר חודשים רבים על החלטת המועצה ולדבריהם, בכוונתם להמשיך בפעולות עד שתשונה ההחלטה. ההורים הדגישו כי הוצע פתרון למועצה בדמות קרקע לבנית בית ספר – כשמושב כפר יחזקאל עוזר במימון בית ספר שיאכלס ילדים מקיבוצי ומושבי האזור: יזרעאל, גבע, גדעונה וכפר יחזקאל.

הואי כפר יחזקאל מגינים מול מליאת המועצה במושב דבורה
הורי כפר יחזקאל מגינים מול מליאת המועצה במושב דבורה

מוא״ז גלבוע: ״זכותם של ההורים מכפר יחזקאל להפגין באופן חוקי״

מהמועצה האזורית גלבוע נמסר בתגובה: "הנהלת מוא"ז הגלבוע מיישמת את סמכותה ותפקידה שניתנו לה ע"י מוסדות המדינה, בתהליך דמוקרטי שהתקיים במליאה, לשיבוץ המיטבי לילדי גדעונה וכפר יחזקאל. החלטה זו התקבלה באופן שקוף ודמוקרטי שאין כדוגמתו, וקיבל את ברכת מנהלת המחוז במשרד החינוך, הן על התהליך והן על ההחלטה עצמה. הורי כפר יחזקאל מסרבים לקבל את ההחלטה הדמוקרטית, וזכותם להפגין באופן חוקי.
הדבר מגיע לאחר החודש האחרון, בו אותם הורים הובילו מהלכים כוחניים שהפריעו ולכלכו את המרחב הציבורי, תוך שהם תוקפים באופן מחפיר עובדי ציבור, מצלמים, מקליטים ומטיחים בהם אשמות מופרכות, הגורמות להם לאבד את שלוות הנפש. חובתנו להבטיח לעובדינו סביבת עבודה בטוחה, ובוודאי שלא נאפשר כי יפריעו לעובדי ונבחרי ציבור במילוי משימותיהם".