"אנחנו מפחדים ומקווים לחזור לשגרה כמה שיותר מהר"

הורים ותלמידים משכבת י' בבית הספר "אורט אלון" הביעו היום חשש בעקבות הכניסה לשלושה ימי בידוד- לאחר ששהו בקרבה לחברי המשלחת הצליינית מדרום קוריאה באתר מצדה

ההחלטה להכניס לבידוד 90 תלמידים משכבת י' מבית הספר ״אורט אלון״ בעפולה לאחר ששהו באתר מצדה- בקרבה לחברי המשלחת הצליינית מדרום קוריאה שסיירו בישראל והתגלו כחולים בנגיף "קוביד 19" (קורונה) הפכה לשיחת היום בבירת העמק.
מדובר רק במי שנחשף ולא בבני משפחה כגון הורים, אחים, חברים, דודים וכיוצא בזה.
הורים לתלמידים בבית הספר, וביתר מוסדות החינוך בעיר הביעו חשש אמיתי בעקבות הגילוי אבל במשרד החינוך הדגישו כי למרות החששות הטבעיים ההורים שלחו את ילדיהם לבתי הספר."אנחנו מפחדים, מוטרדים ומקווים לחזור לשגרה כמה שיותר מהר", אמר הבוקר תלמיד בשכבה שמצוי בבידוד, "כבר במוצ"ש התחילו רחשים בוואטס אפ וכל מיני שאלות. בסוף הוחלט שנהיה בבידוד. כמובן שזה מלחיץ למרות שכולנו בסדר ואין משהו חריג, אבל המחשבה שעברנו ליד התיירים הדרום קוריאניים מטרידה בצורה טבעית. גם ההורים שלנו חוששים והם מתקשרים לא פעם עם הגורמים בבית הספר".

• "נכון לעתה אנו ממשיכים להתנהל כרגיל"

ההחלטה להכניס לבידוד את התלמידים התקבלה לאחר שבמשרד החינוך והבריאות סרקו את מסלולה של המשלחת הקוריאנית.
בכדי להרגיע את ההורים והתלמידים מנהלת בית הספר איריס קרל העבירה להם מכתב ובו נכתב: "לאור העדכון שפרסם משרד הבריאות, ישנה אפשרות לכך כי במסע למדבר יהודה תלמידנו נפגשו במשלחת מקוריאה. לאחר היוועצות משותפת עם משרד הבריאות ומשרד החינוך, ועל מנת לא לקחת כל סיכון, אותם תלמידים הונחו להישאר בבית עוד 3 ימים עד להשלמת 14 יום ממועד השהות באתר. נכון לעתה אנו ממשיכים להתנהל כרגיל. כל תלמידינו מגיעים לביה"ס והלימודים מתקיימים כסדרם באופן הבטוח ביותר. אם במקרה למי מהתלמידים יש תסמינים כפי שמתוארים במסמך שפרסם משרד הבריאות, או אם מי מהתלמידים חש ברע, יש להודיע מידית למשרד הבריאות. מוקד משה"ב פועל 24 שעות במספר *5400. הצוות החינוכי והייעוצי עומד לרשותכם בכל עת", הוסיפה קרל במכתב.
ממשרד החינוך נמסר: "הצוות המחוזי בו מפקחת ביה"ס, הממונה על הבריאות ומפקחת היועצים נמצאים בביה"ס בכדי לתמוך ולסייע ככל שיידרש. המחוז נערך ללמידה מרחוק עבור אותם תלמידים השוהים בבידוד בביתם".
ראש העיר אבי אלקבץ: "אנו נמצאים עם יד על הדופק בכל הקשור לנושא. אין מה להיכנס ללחץ, כרגע מדובר באירוע נקודתי בלבד שמטופל ואין חשש להתפשטות".