"אל תהפכי את החיים שלי ושל חבריי בעמק יזרעאל לסיוט"

מרגש: תמר מינצר, נערה בת 14 מקיבוץ מזרע כתבה מכתב שנשלח אל אילנה שפרן, ראש אגף התחבורה במינהל התכנון בכדי שתמליץ למנוע את הקמתו של נמל תעופה בעמק

ממשיכים במחאה: היום נשלחו אל אילנה שפרן, ראש אגף התחבורה במינהל התכנון, זר פרחים גדול, שלט מטה המאבק למניעת הקמת נמל תעופה בעמק ומכתב אישי מתושבי האזור. מטה המאבק מנהל מזה זמן רב קמפיין ארוך ומושקע המאגד מאחוריו אלפי תושבים בעמק ובכלל במדינת ישראל – לדבריו נגד הרס העמק ומניעת הקמת שדות תעופה בשטחו.
בהודעה של מטה המאבק נכתב: "שפרן, היא האחראית על בדיקת החלופות למיקום שדה התעופה הבינלאומי הנוסף המתוכנן בישראל. המלצתה תקבע במידה רבה את המיקום המועדף של שדה התעופה. בשבועות האחרונים, נשלחו אל גברת שפרן מאות מכתבים מכל יישובי העמק – עפולה, רמת ישי, יוקנעם, ישובי מועצה איזורית עמק יזרעאל, ישובי מועצה אזורית מגידו, ישובי מועצה אזורית גלבוע, קריית טבעון ומגדל העמק. במכתבים אלו קראו אלפי תושבים לגב' שפרן לא לשמש חותמת גומי של שר התחבורה ובתוך כך להמליץ על מיקום שלא יהרוס את עמק יזרעאל – שהשמירה עליו היא אינטרס לאומי של כלל תושבי מדינת ישראל".


אני מבקשת ממך בכל לשון של בקשה שכשאת כותבת את ההמלצה הסופית תחשבי עליי ועל חברים שלי שכמוני נולדו וגדלו בעמקמתוך כל המכתבים שנשלחו לגברת שפרן, בחר מטה המאבק להדפיס ולהגיש לה אישית את מכתבה של תמר מינצר- נערה בת 14 מקיבוץ מזרע. המכתב, בצרוף שלט המאבק "נתב"ג 2 בעמק – בכיה לדורות" ובצרוף זר פרחי דאגה ותקווה, נמסר לשפרן לדברי המטה מתוך תקווה לגרום לה להבין את חשיבות השמירה על העמק ואופיו הכפרי ומתוך צורך להדגיש את גודל הטעות ההיסטורית בהפיכתו לעמק של בטון ומלט.

• "בניית שדה תעופה בעמק שווה להריסתו המוחלטת!"

להלן דבריה של מינצר "קוראים לי תמר מינצר, אני גרה בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל והשנה התחלתי את כיתה ט'. לפי מה שהבנתי את עומדת בראש צוות הדיקה מטעם מנהל התכנון שעומד להגיש המלצה על המקום המועדף להקמת שדה תעופה ולכן אני כותבת לך. אני מלאת תקווה שכשתגישי את ההמלצה הסופית תגישי המלצה מקצועית שנכתבה לאחר בדיקה מהימנה של כל החלופות וכמו גם אני רוצה שכשאת מגישה את המלצה תביני שמה שכתוב בה יכול לשנות החיים שלי ושל עוד המון מחבריי ולהפוך אותם לסיוט. מאז שנולדתי אני גרה בעמק יזרעאל, כבר 14 שנים שהנוף של העמק מלווה אותי בכל יום, בכל שעה ובכל דקה. בניית שדה תעופה בעמק שווה להריסתו המוחלטת!  העמק שלי הוא מיוחד, אין הרבה מקומות כאלו בארץ. אין הרבה מקומות בארץ בהם אני יכולה לפגוש חבר'ה כמוני שחלק גדול מהחיים שלהם מצוי בסביבה, בשדות ובשטחים הירוקים והפתוחים שליד הבית שלהם. לבניית שדה התעופה בעמק יזרעאל יש השלכות רבות: הריסת הקרקע החקלאית של העמק, הריסת השטחים הפתוחים שהפכו כל כך נדירים בארצנו, פגיעה קשה באיכות האוויר באזור שיכולה להביא גם לפגיעה בבריאות התושבים, ופגיעה בשטח שמהווה חלק חשוב בהיסטוריית הארץ וחשוב למורשת המדינה. אני מבקשת ממך בכל לשון של בקשה שכשאת כותבת את ההמלצה הסופית תחשבי עליי ועל חברים שלי שכמוני נולדו וגדלו בעמק, ועל החלום שלנו, להמשיך ולגדול בסביבה ירוקה", חתמה מינור את המכתב.