אלפים חגגו בפסטיפארק הראשון בעפולה

לאחר שנה קשה במיוחד שכפתה על כולנו בידוד חברתי ותרבותי המשיכה עיריית עפולה להוביל להעיר את התרבות והפיקה בחוה"מ את "פסטיפארק" שאירח למעלה מ-30 אלף מבלים שנהנו מפעילויות לכל המשפחה בבוקר והופעות מוזיקה בלילה

"פסטיפאראק" ה-1 שהפיקה עיריית עפולה בחול המועד פסח ניפץ את כל הציפיות והצליח למשוך למעלה מ-30 אלף מבלים מעפולה והאזור שבאו לחגוג את חול המועד פסח לאחר שנה קשה במיוחד במהלכה כפתה מגפת הקורונה על כולנו סגרים ובידוד חברתי מהיקרים לנו מכל שלא לדבר על אירועי תרבות ופנאי שחדלו מלהתקיים.
כזכור, עיריית עפולה הייתה לרשות העירייה בישראל שפתחה את עולם התרבות לפני כחודש וחצי. מופע סטנד-אפ של הקומיקאי נדב אבוקסיס (שהפך במהרה למופע כפול בערב אחד בעקבות טירוף כרטיסים) בהיכל התרבות שהביאו לעוד ארבעה מופעי סטנד-אפ של הקומיקאים בן בן-ברוך, אסף מור יוסף ורותם אבוהב שאף הן נחטפו והפכו ל-SOLD OUT תוך שעות ובעירייה הבינו את המסר – הקהל צמא לתרבות.

חנן בן ארי מלהיב את הקהל
חנן בן ארי מלהיב את הקהל

לא לקח הרבה זמן וראש העיר אבי אלקבץ בישר כי עיריית עפולה תקיים במהלך חול המועד פסח את "הפסטיפארק", פסטיבל שיכלול אירועים לילדים ולכל המשפחה לצד הופעות מוזיקה גדולות וחגיגת מימונה מסורתית אחת גדולה. האירועים לכל המשפחה התקיימו בבקרים על פי הנחיות התו סגול וכללו ניווט 'מצא את האפיקומן' למשפחות, פיקניק לעיר שלמה, מופעי קרקס והפקת ענק של 'פארק מהאגדות' לצד הצגות ילדים. בשעות הערב הגיע תורם של בני הנוער והמבוגרים ליהנות מהופעות מוזיקה ראשונות אחרי שנה שלמה מהלכה היה האמפיפארק המפואר מיותם. הראשון להופיע היה חנן בן ארי שמכר את כל הכרטיסים (כ-2,500 כרטיסים כמניין הכיסאות) עוד לפני שהגיע יום המופע ולמחרת הגיע תורם של אברהם טל וליאור נרקיס שהעיפו את המבלים שנהנו משני מופעים בכרטיס אחד.
הפסטיבל ננעל בערב המסורתי של חגיגות "המימונה" שהתקיימו השנה לראשונה באוהל האירועים החדש שהוקם בפארק העירוני ויכלול מופע של הזמרים המקומיים שלומי מלכה ואלעד אלישע לצד תפאורה אותנטית של אלפי עוגיות צבעוניות ומאות מופלטות מתוקות.
ראש העיר אבי אלקבץ: "לראות את אלפי התושבים שהשתתפו באירועי הפסטיפארק כל כך מאושרים אחרי השנה הקשה שעברנו, מראה לי שהציבור צמא לתרבות ואנחנו בכיוון הנכון לשמור על מקומנו כבירת התרבות של הצפון".