אישום: הצית מסעדה בגלל שלא הייתה כשרה

הנאשם הצית את המסעדה פעמיים בשתי הזדמנויות שונות, כשבאחת מהן היו בה סועדים שנאלצו להימלט דרך יציאת החירום. המחשה: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז צפון–(פלילי) הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד גבר בשנות העשרים לחייו – תושב האזור – בגין שני מקרים של הצתת מסעדה בנסיבות מחמירות בגלל שהיא מוכרת אוכל לא כשר.
מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד תובל דורי עולה כי הנאשם מחזיק באידיאולוגיה לפיה ארץ ישראל שייכת לעם ישראל המחויב לקיים את מצוות התורה ואסור לגויים למכור בה אוכל שאינו כשר ע"פ ההלכה היהודית.
ביום 16/6/20 הגיע הנאשם בסביבות השעה 16:20 למסעדת "המגדל" הנמצאת בבעולות של ניזאר חנא ושוכנת בצומת אלומות ומוכרת אוכל לא כשר, כשהוא מצויד בבקבוק בו חומר דליק ושפך את החומר הדליק בסמוך לדלת הכניסה, הצית אותו וברח מהמקום. באותו הזמן שהו במסעדה אורחים רבים ועובדים. המסעדה התמלאה בעשן כבד והסועדים נמלטו החוצה דרך דלת יציאת החירום. עובדי המסעדה הצליחו בסופו של דבר לכבות את הדליקה באמצעות מטפי הכיבוי.

מהאישום השני עולה כי למחרת  17/6/20 בסביבות השעה 01:30 שב הנאשם למסעדה בעת שהייתה סגורה עם בקבוק בו דלק ומצית, ניפץ חלון במסעדה, שפך פנימה את הדלק, הצית  וברח מן המקום.
בעל המסעדה יצא לאחר מכן לחפש אחר הנאשם ובסמוך לשעה 04:00 איתר אותו  כשהוא הולך במורדות הכנרת לעבר המושבה כנרת והזעיק את המשטרה. הנאשם ניסה להימלט מהשוטרים והתנגד למעצרו, ובסופו של דבר, השתלטו עליו השוטרים והוא נעצר. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו  של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

חשד: "חגגו" עם כרטיס אשראי שהושג במרמה

|

"על חם": בזכות ערנות אזרח נלכד פורץ רכבים סדרתי

|

טבריה: צעיר הותקף מינית בתחנה המרכזית

|