איך בוחרים כיריים גז?

יש מטבחים שבהם אין תחליף לכיריים גז. מצד שני, יש כל כך הרבה מותגים שלעיתים קשה לדעת איך לבחור את הכיריים המתאימות. הנה כמה כללים שיעשו לכם סדר.
המחשה(freepik)

המטבח הוא לב לבו של הבית. סביב השולחן מתנהלות שיחות מלב אל לב, ריח התבשילים ממלא את הנשמה בתחושה נעימה והמטעמים שיוצאים משם הם כאלו שזוכרים לכל החיים. אחד מאמצעי הבישול החשובים ביותר הוא כיריים גז. בשנים האחרונות השוק מוצף במותגים חדשים המציעים כיריים מסוגים שונים. אם אתם עדיין לא סגורים על מה אתם צפויים לקנות, הנה מדריך קצר שיכול לעשות לכם מעט סדר במחשבות:

  • כמה להבות? בחלק מהכיריים יש 5 להבות, בחלק 6 ובחלק רק 4 להבות. שאלו את עצמכם איך אתם אוהבים לבשל ומה הצרכים שלכם מהכיריים וכך תוכלו להחליט על כמות הלהבות האופטימלית עבורכם.
  • מקום בשיש – יש מטבחים שבהם בשיש יש מעין נישה, אשר נועדה למקם את הכיריים. לפני שאתם רוכשים כיריים חדשים, מדדו את הנישה בשיש וכך תוכלו להיות בטוחים שיש התאמה מושלמת בין השניים. כיריים שבולטות מהשיש או לחילופין כאלה ששקועות עמוק מידי פוגעות ברמת הבטיחות שבהפעלתם.
  • אמאייל או נירוסטה – אם אתם מעדיפים אמאייל או נירוסטה, חשוב שתבחרו במותגים שמספקים את הסחורה המבוקשת.
  • מחיר – מחירם של הכיריים הוא מאוד מגוון. הגדירו את גבולות התקציב שלכם ובחרו את הכיריים שעומדות בתנאים הבסיסיים שאתם רוצים.
  • בטיחות – אחרי הרכישה יש להזמין טכנאי גז מוסמך אשר יחבר את הכיריים לרשת הגז באופן בטיחותי.
  • הצתה – בחלק מהכיריים יש הצתה מובנית ובאחרות יש צורך להיעזר באמצעי חיצוני. כאן זה עניין של העדפה אישית, אולם חשוב להיות מודעים לכך שיש את שני הסוגים האמורים.
  • איזה מותג אתם מעדיפים – יש לקוחות שמעדיפים מותגים ספציפיים. בדקו שאותו יצרן מייצר גם כיריים גז ותוכלו להיות מרוצים מהרכישה.
  • תו תקן – רכשו רק מוצרי חשמל בעלי תו תקן. כאלו שיוצרו על פי כל כללי הבטיחות וישמרו על שלומכם ושלום בני המשפחה שלכם.
  • נעילת ילדים – ישנם מותגים אשר מציעים נעילה של כפתורי ההפעלה בכיריים, כך שילדים קטנים יוכלו להיות מוגנים. אם יש לכם ילדים קטנים, יכול להיות ששווה לשקול לבחור בכיריים מסוג זה.

אחרי שעברתם על כל הכללים, הגיע הזמן להגיע לחנות מוצרי החשמל ולבחור את הכיריים שעומדות בכל הקריטריונים. כשכל זה מאחוריכם, התקינו באופן בטוח את הכיריים החדשים, פתחו את ספר המתכונים והתחילו לבשל את כל המאכלים שאתם אוהבים ושמעניקים לבני המשפחה תחושה של בית. התחושה הזו מחברת בין בני הבית, מגבשת אצלהם טעמי ילדות אהובים, חוויות קולינריות בלתי נשכחות שכל כולן עטופות בהרבה מאוד אהבה.