אחרי 63 שנים: נסגרה התחנה המרכזית המיתולוגית בעפולה ונחנכה התחנה החדשה

שישה עשורים של היסטוריה הסתיימו השבוע עם גזירת הסרט בחנוכת התחנה המרכזית החדש בעפולה וסגירתה של התחנה המרכזית המיתולוגית של עפולה. על שרידיה של התחנה הישנה שתיהרס בקרוב יוקם חניון עירוני

סוף עידן בעפולה: התחנה המרכזית המיתולוגית של עפולה שכונתה בפי כל במשך שנים 'אגד', אירחה אינספור חיילים, אנשי ביטחון ואזרחים לאורך עשרות שנים, חוותה פיגועים קורעי לב ואפילו זכתה לבדיחות משעשעות על חשבונה סגרה את שעריה לטובת תחנה מרכזית חדשה שהוקמה בסמוך ונחנכה השבוע.
בשנת 1958 הקימה חברת אגד תחנה חדשה בעלת 14 רציפים בהשקעה של כחצי מיליון לירות ישראליות. היא הוקמה בצומת דרכים מרכזית ותחנת מעבר מרכזית בין יישובי הדרום והמרכז ליישובי הצפון. לאורך שישה עשורים שירתה התחנה מיליוני נוסעים שנהנו מהמטעמים של מסעדת הנהגים המיתולוגית, רכשו גרעינים לשבת בחנות הקלייה ההיסטורית, רכשו בחנויות הסדקית שפעלו בה ואפילו כאלה, בעיקר חיילים, שתפסו בה תנומה קלה בין נסיעה לנסיעה, בין בסיס לבסיס בזמן ההפסקה שנהגו הנהגים לעשות דווקא בתחנה של עפולה.

התחנה המרכזית הישנה
התחנה המרכזית הישנה וההמיתולוגית

לאורך השנים ידעה התחנה מספר פיגועים שגבו את חייהם של חיילים ותושבים מעפולה והסביבה ואט אט עם השנים חלה ירידה בתדירות השימוש בה עד שירדה כמעט לחלוטין מגדולתה. בשנת 2014 החלו להירקם התכניות להרוס את התחנה ולבנות במקומה תחנה סגורה וממוזגת שתכלול מרכז מסחרי ורשתות אוכל ומזון גדולות.
מחר (שלישי) תחנך התחנה החדשה בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו, חברי מועצה והנהלת העיר, רב העיר הרב דוד שמואל, סגן ראש הרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ערן שדמי ומנהלת תחום תחבורה ציבורית במחוז גליל, גולן ועמקים אינה ברנזבורג, רמ"ט שרת התחבורה אהוד עוזיאל, מנכ"ל חברת נצבא היזמית פרי אטיאס, מנכ"ל סופרבוס צחי נווה ומנהל סניף עפולה בחברה רוני טקו, נציגי חברת אגד ותושבים. על שרידיה של התחנה הישנה שתיהרס בקרוב יוקם חניון עירוני רחב ידיים לטובת תושבי העיר ואורחיה. אבל הסיפורים, ההיסטוריה והנוסטלגיה יישארו לתמיד.