אות הנשיא לכבוד יום האחות הבינ"ל הוענק לאח בכללית מחוז צפון

ראיד אטרש, "מר חמצן" נבחר מתוך אלפי מועמדים. הוועדה לבחירת מצטיינים ציינה בנימוקיה כי ראיד מהווה דוגמה ומופת למסירות, מחויבות ואהבת האדם

ראיד אטרש, אח קהילה במחוז צפון של כללית, רכז הטיפול בחולים הנזקקים להנשמה ביתית מונשמים ורכז הטיפול של החולים בסוכרת, המוכר בכינויו "מר חמצן", נבחר מתוך אלפי מועמדים ולאחרונה קיבל את אות הנשיא להוקרה לכבוד יום האחות הבינלאומי לשנת 2019.
הוועדה לבחירת מצטיינים ציינה בנימוקיה כי ראיד מהווה דוגמה ומופת למסירות, מחויבות ואהבת האדם, תורם לבריאות, איכות חיים ורווחת המטופלים ובני משפחתם.
ראיד, בן 52, תושב הכפר דבורייה, נשוי ואב ל-4, למד סיעוד בבית ספר לסיעוד בבית חולים ברזילי. הוא בעל תואר ראשון בסיעוד, בוגר הכשרה על בסיסית בתחום הגריאטריה, הכשרה על בסיסית בתחום סוכרת ובוגר הכשרה ייעודית להנשמה ביתית.

"הנתינה והעזרה לזולת זה חלק מה -DNA שלי"

ראיד החל לעבוד בכללית לפני 28 שנים כאח במרפאת דבוריה. בהמשך דרכו, שימש כאח אחראי במרפאות כפריות וביחידה להמשך טיפול ומזה כ – 22 שנים הוא רכז חולים מונשמים בכללית מחוז צפון. "בחרתי ללמוד סיעוד כי זה המקצוע שהכי מתאים לאופי שלי, הנתינה והעזרה לזולת זה חלק מה -DNA שלי", מספר ראיד. "אני עובד עם צוות רב מקצועי של מומחים בתחום מחלות ריאה וטיפול נמרץ ומחלות זקנה וגם צוות ייחודי שמלווה את הילד המונשם בבית שכולל רופאים, אחיות, מרפאות בעיסוק, תזונאיות, קלינאי תקשורת ועובדת סוציאלית רפואית. שיתוף הפעולה בין המקצועות מאפשר לנו לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלינו. אני באופן אישי הייתי בשני צדי המתרס גם המטפל וגם בן משפחה של המונשם. אחיין שלי בן השמונה ז"ל חלה בניוון שרירים הונשם בבית כחמש שנים, ומעבר למסדרון באותו בית הונשמה סבתא שלי בת 78 ז"ל – להגיד שזה קל, בכלל לא. אז הבנתי שהצורך שלי לטפל בחולים מונשמים ולסייע להם ולבני המשפחה זה הייעוד שלי".
לדברי ברוריה ריקון, מנהלת סיעוד כללית צפון "ראיד בתפקידו המסור ביחידת מונשמים, כבר באשפוז בבית החולים, מאתר את הילדים המונשמים ומציג להורים את האפשרות לטיפול בבית. בהמשך הוא מגיע לביקור בית עם בני המשפחה במטרה להתאים את הבית ולהביא להבנה העמוקה של המשמעויות של הטיפול בילד מונשם בבית. אנחנו גאים על בחירתו של ראיד לקבל את האות".

"ראיד שם לו למטרה להעניק למטופליו בבית שגרת חיים ואיכות חיים מיטבית. המסירות והנתינה למטופלים מבוקר עד ליל, מהווה כתובת מקצועית ואנושית לצוותים ולמטופלים. אני גאה בראיד על העשייה המקצועית והאישית שלו", סיכם ד"ר מרדכי דיין, מנהל מחוז כללית צפון את הערב המרגש.

"מהשמיים": סג"ם א' מעמק יזרעאל סיים את קורס הכטמ"ם

|