עפולה: מאות מבקרים בפסטיבל "תוצרת"

בית הספר הגבוה לאמנות 'תארבות' הפועל בעפולה סחף מאות מבקרים ומשתתפים לפסטיבל תוצרת שהתקיים במשך יומיים ברחבי העיר

תרבות בכל פינה: בית הספר לאמנות "תארבות" סיכם שנת פעילות באמצעות פסטיבל שהתקיים במוקדים שונים בעיר עפולה. באירוע שנמשך יומיים הוצגו תוצרי הסטודנטים מהשנה שחלפה ובתוכם הצגות תיאטרון, סרטי קולנוע מקוריים, תערוכת אמנות פלסטית בשדרת ארלוזורוב ומחקרים אינטראקטיביים בפארק הרכבת. הגלריה העירונית אירחה מופע מחול ייחודי- "מחול ללא גוף" בו רקדו הרקדנים שסחפו אחריהם גם את המבקרים לריקוד בו כולם מכוסים בבדים מכף רגל ועד ראש. בסיום התכנסו המבקרים בהיכל התרבות העירוני למופע מוזיקלי מסכם בניצוחו של המלחין והמעבד אילן מוכיח, אשר מוביל את מחלקת המוזיקה בבית הספר ולפרזנטציה על בית הספר ותוצריו. 

ראשי בית הספר ציינו בדבריהם את יעדי התלמידים והמוסד לשנים הבאות: שינוי המפה התרבותית, הרחבת המעגלים החברתיים המשתתפים ביצירה התרבותית, יצירת מודלים חדשים, חברתיים וסוחפים, מעפולה למדינה כולה. עמי שטייניץ, חבר הוועדה הפדגוגית – אמנותית של בית הספר בירך על המעמד ואת פעילות התנועה: "היתרון של תנועה תרבות שיש לה את הארגון הקבוצתי שמכוון לשותפות עם אנשים בשכונות ובקהילות, ואת התפיסה המשלבת יצירה ופעולה". 

אורן בן שלמה, מנהל בית הספר אמר: "אנחנו מאוד מתרגשים שפעילות בית הספר מתבססת ומעמיקה ומצפים לסטודנטים רבים שיגיעו ללמוד בעפולה אומנויות ויזמות תרבות בגישה פורצת דרך בחברה הישראלית." בנוסף ציין את שיתוף הפעולה המשמעותי עם כלל גורמי העיריה בראשות ראש העיר, מר אבי אלקבץ".

מנכ"ל העירייה שלום שלמה השתתף אף הוא בפסטיבל ואמר: "אנו מעוניינים לחבר את מרכז העיר עפולה אל השכונות לא רק באופן פיזי אלא גם על ידי תרבות ולהקים את מבנה בית ספר תרבות החדש על הציר המחבר ביניהם.

 

"אבא היה הקול החברתי של תושבי עפולה וכל הסביבה"

|

בסלון של יוסף

|