כבוד: אלוף קובי ברק ממושב מרחביה מונה למפקד זרוע היבשה

אלוף ברק, עתיד להחליף בתפקידו את אלוף גיא צור אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות. "אני מודה על האמון ועל האתגר ומקווה שנמשיך להתקדם", אמר האלוף בטקס המינוי החגיגי. צילום: דובר צה"ל

ביום חמישי שעבר, מונה אלוף קובי ברק, תושב מושב מרחביה שבעמק יזרעאל למפקד זרוע היבשה. הטקס החגיגי נערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה) בתל-אביב, במעמד שר הביטחון, אביגדור (איווט) ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, ובהשתתפות חברי פורום המטה הכללי.
אלוף קובי ברק, עתיד להחליף בתפקידו את אלוף גיא צור אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות.

• "קובי, הובלת בהצטיינות את אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה"

שר הביטחון, אביגדור (איווט) ליברמן אמר באירוע: "גם היום, עם הטכנולוגיות המתקדמות והמצוינות הקיימות בצה"ל, כדי להכריע מלחמה צריך זרוע יבשה חזקה ומיומנת. אני בטוח שתחת פיקודך, קובי, זרוע היבשה תהיה במוכנות ובכשירות מיטבית. לך גיא, אני מודה על 36 שנות שירות משמעותיות ומרובות עשייה מוצלחת".
ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט הוסיף: "גיא, זו הזדמנות להביע הערכה עצומה על התקופה כמפקד זרוע היבשה, על התרומה שלך למטה הכללי ועל 36 שנות שירות. הזרוע השתפרה מבחינה תפיסתית, ארגונית, במרכיבי ההתעצמות והדבר החשוב ביותר בעיניי זה המוכנות המבצעית – האימונים וההכשרות ששופרו בצורה משמעותית תחת פיקודך כמפקד זרוע היבשה. קובי, הובלת בהצטיינות את אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. ניתן לראות את השינוי שחל בין מבצע 'עמוד ענן' למערכת 'צוק איתן' בתפיסה, באמצעים שהושקעו ובאופן הובלת המאמץ הטכנולוגי והלוגיסטי. מיזוג מז"י ואט"ל היא אחת הבשורות המרכזיות בתר"ש גדעון. אני משוכנע שהידע המקצועי, החזון והיכולות שתביא יהפכו את מיזוג זה לאירוע משמעותי לצה"ל במובני ההתייעלות ואפקטיביות הכוח המתמרן".מדברי מפקד זרוע היבשה היוצא, אלוף גיא צור: "תודה על האנשים, על אלפי לוחמים עליהם פיקדתי בסדיר ובמילואים שעשו, עושים ויעשו את הדברים לא לרווח אישי אלא למעננו, למען הכלל. למפקדים איכותיים שפגשתי לאורך הדרך, ממלחמת לבנון הראשונה והשנייה, וכל מקום אליו שלחה אותי מדינת ישראל. על כל אלו תודה גדולה בליבי.
קובי, אני מעביר לך היום תפקיד מלא, מספק ומשמעותי. אני מפקיד בידך זרוע חזקה, עם מפקדים מעולים וראויים מאוד בכל הרמות, עם מטה זרוע שיודע לקחת רעיון ולהתמודד עם כל קושי בהצלחה".

• מדברי מפקד זרוע היבשה הנכנס, "אני הולך להסתכל עכשיו על כלל המאמצים"

אלוף קובי ברק: "לאחר למעלה מארבע שנים בהן עסקתי במאמץ הלוגיסטי, אני הולך להסתכל עכשיו על כלל המאמצים המרכיבים את הלחימה ביבשה. אתגר גדול, שלי, של הזרוע, של כל המטה הכללי, סוג של מהפכה וצריך להאמין בה ולהוביל אותה בנחישות קדימה, למרות הקשיים שיש ויהיו. גיא משאיר לי זרוע חזקה שיש בה כיוונים ברורים בהם צריך להתקדם ואנחנו נעשה את זה בצורה הטובה ביותר. אני מודה על האמון ועל האתגר ומקווה שנמשיך להתקדם ולחזק את התמרון ביבשה".

כרטיס ביקור: 
אלוף קובי ברק, 52, התגייס בשנת 1982 לחיל "השריון", שם כיהן בשורת תפקידי פיקוד. בין תפקידיו: קצין אג"ם בעוצבת "געש", מפקד חטיבת "מרכבות הפלדה", מפקד המרכז לאימונים טקטיים, מפקד עוצבת "עקבות הברזל", ראש מחלקת מבצעים בחטיבת המבצעים, ראש מטה פיקוד המרכז, מפקד עוצבת "הבשן", ראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. אלוף קובי ברק בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת באר שבע ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. הוא נשוי ואב לשלושה.