ויצו ניר העמק: תלמידי המסלול ללימודי משטרה ביקרו במוזיאון מורשת מג"ב

במהלך הביקור שמעו תלמידי המסלול מפי מדריכים, חיילי מג"ב בעצמם, על ההיסטוריה של משמר הגבול

תלמידי שכבת י"ב במסלול ללימודי משטרה בכפר הנוער ויצו ניר העמק, יצאו בשבוע שעבר לסיור לימודי במוזיאון מורשת משמר הגבול. המוזיאון שממוקם בצומת מג"ב (צומת ברקאי), מהווה מקור גאווה לחיל ובו הושקעו משאבים רבים בשנים האחרונות על מנת להנציח את פעילות הלוחמים החשובה וכדי לאפשר לציבור לראות מקרוב את העשייה השוטפת של מי שנמצאים בחוד החנית בהגנה על אזרחי מדינת ישראל.

במהלך הביקור שמעו תלמידי המסלול מפי מדריכים, חיילי מג"ב בעצמם, על ההיסטוריה של משמר הגבול, התפתחות החיל והתאמתו למציאות המשתנה במדינת ישראל. "בשנים האחרונות הפך משמר הגבול- הזרוע המבצעית של משטרת ישראל, למקום מאד מבוקש בקרב המיועדים לגיוס. אנחנו רואים את הנתונים ואני בעצמי נשאל על ידי התלמידים יותר ויותר לגבי החיל הזה, איך מגיעים אליו, מה הדרישות ועוד נושאים שמסקרנים אותם", סיפר רפ"ק אייל יהודה, מפקד מגמת המשטרה בניר העמק והוסיף: "הסיור הזה, הוא הזדמנות מצויינת עבורם לשאול את כל השאלות, להבין איך להתקבל ליחידה וכמובן להכיר יותר טוב את המורשת המפוארת של מג"ב".

כאמור, על פי נתוני משרד הביטחון, הפך משמר הגבול לחיל הקרבי המבוקש ביותר על ידי מלש"בים המיועדים לשירות קרבי. בין יתר הנושאים עליהם דובר בסיור, שמעו התלמידים את סיפורה של הדס מלכה ז"ל, לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע בירושלים.

עפולה עלית: ביה”ס אלומות הושבת

|

שיעור בדמוקרטיה

|